Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Kancelaria DZP doradzała spółce RENOMIA przy nabyciu 65% udziałów w kapitale zakładowym Alfa Brokers sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu.

RENOMIA to czołowy czeski broker ubezpieczeniowy, który dzięki wsparciu swojego największego akcjonariusza – spółki Arthur J. Gallagher & Co. – jest zaliczany do światowych liderów branży ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem.

Nasz klient dzięki nabyciu udziałów Alfa Brokers, polskiej spółki specjalizującej się w ubezpieczeniach korporacyjnych i zabezpieczaniu ryzyka biznesowego, wchodzi na polski rynek ubezpieczeniowy, uznając go za największy w Europie Środkowej oraz najbardziej rozwojowy.

Doradztwo DZP obejmowało kompleksową obsługę prawną transakcji, w tym w szczególności przeprowadzenie badania due diligence, przygotowanie i negocjowanie dokumentacji oraz sfinalizowanie transakcji.

Głównymi doradcami klienta byli Piotr Andrzejczak, Partner oraz Klaudia Bartoszyńska-Kwiatkowska, Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, których wspierała Dominika Wolska. W zakresie ubezpieczeń i regulacji doradzała Joanna Schubel, Counsel z zespołu ubezpieczeń, w kwestiach prawa pracy Łukasz Górzny, Senior Associate z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, zaś w kontekście praw na dobrach niematerialnych Marcin Stępień, Associate i Michał Nita z Praktyki IP&TMT.

Bądź na bieżąco z DZP