Jak doradca staje się partnerem?

Złożyliśmy wniosek o rejestrację pierwszej w Polsce fundacji rodzinnej

W związku z wejściem w życie ustawy o fundacji rodzinnej, która pozwala rodzinom planującym sukcesję zabezpieczyć majątek przed rozdrobnieniem oraz utrzymać sprawne funkcjonowanie firmy rodzinnej w kolejnych pokoleniach, złożyliśmy w imieniu jednego z naszych klientów wniosek o rejestrację pierwszej w Polsce fundacji rodzinnej.

Zrobiliśmy to w ciągu godziny od opublikowania rozporządzenia wykonawczego do ustawy! Zespół DZP w składzie Marek Świątkowski, Michał Klimowicz, Bartosz Saładyk i Joanna Fasula z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć doradzali przy opracowaniu optymalnej struktury prawnej fundacji rodzinnej. Zaś Joanna Wierzejska i Grzegorz Sprawka z Praktyki Podatkowej udzielili wsparcia od strony podatkowej. Nasze doradztwo dotyczyło również przygotowania statutu ustalającego zasady, które staną się podstawą przyszłej działalności fundacji oraz uwzględniającego wszystkie potrzeby przyszłych beneficjentów.

- Ogromnie cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć naszego klienta w procesie zakładania pierwszej fundacji rodzinnej w Polsce. Jesteśmy przekonani, że wykorzystanie nowej formuły działalności przysłuży się do rozwoju biznesu i pozwoli zabezpieczyć majątek rodziny naszego klienta – podsumował Marek Świątkowski, Partner w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć.

Bądź na bieżąco z DZP