Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradza Astara w przejęciu dystrybucji Nissana w Polsce

06.06.2023

DZP wspierało Astara Poland w transakcji przejęcia od Nissana dystrybucji samochodów, części oraz powiązanych usług tej marki w Polsce. Rozdzielenie organizacji oraz przekazanie części działalności innemu przedsiębiorstwu jest efektem realizacji średniookresowego planu Nissan Next, który ma pozwolić na zwiększenie rentowności marki w Polsce oraz lepsze zaspokojenie potrzeb klientów i partnerów handlowych. Dzięki transakcji, z chwilą spełnienia warunków zawieszających, w tym uzyskania zgody organu antymonopolowego, Astara stanie się oficjalnym dystrybutorem Nissana w Polsce.

Nasz klient jest częścią globalnej grupy ASTARA, która działając w 19 krajach oferuje szereg rozwiązań w zakresie mobilności osobistej i motoryzacji. Ma także duże doświadczenie w dystrybucji w branży motoryzacyjnej w Europie, które zdobywał współpracując na polskim rynku z marką Mitsubishi.

W pracach nad umową nabycia przedsiębiorstwa oraz w negocjacjach jej treści klienta wspierali Maciej Ciszkiewicz, Counsel i Grzegorz Policht, Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, Joanna Wierzejska, Partner i Tomasz Leszczewski, Senior Tax Manager z Praktyki Podatkowej, a także Paulina Janas, Senior Associate z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Bądź na bieżąco z DZP