Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

BBB Industries, za pośrednictwem Budweg Caliper A/S, przejmuje Inter-Turbo

19.06.2023

DZP wspierało spółkę Budweg Caliper A/S należącą do BBB Industries, producenta części samochodowych, w polskich aspektach transakcji przejęcia 100% udziałów spółki Inter-Turbo sp. z o.o.  Nasze prace koncentrowały się na badaniu prawnym due diligence oraz doradztwie transakcyjnym. Jest to kolejna w tym roku transakcja z branży motoryzacyjnej, w którą zaangażowany był nasz zespół.

Wraz z przejęciem Inter-Turbo, BBB Industries poszerza grono klientów, a także zwiększa swoją obecność w Europie. Jest to kolejny strategiczny krok po udanej transakcji przejęcia Budweg Caliper A/S w 2022 r.

Inter-Turbo to firma specjalizująca się w profesjonalnej regeneracji turbosprężarek i układów wtryskowych. Posiada najnowocześniejszy park maszynowy i wysoko wykwalifikowany personel oraz dzięki zastosowaniu restrykcyjnych procedur i technik naprawczych, oferuje produkty spełniające najwyższe standardy jakościowe i techniczne

BBB Industries jest liderem w branży zrównoważonej produkcji rozruszników, alternatorów, hydraulicznych i pneumatycznych zacisków hamulcowych (zarówno hydraulicznych, jak i elektrycznych), układów kierowniczych oraz turbosprężarek.

W pracach związanych z transakcją klienta wspierali Maciej Ciszkiewicz, Counsel i Grzegorz Policht, Associate, Daria Dudek, Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, Anna Okła-Woźniak, Counsel z Praktyki Nieruchomości, a także Paulina Janas, Senior Associate z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Bądź na bieżąco z DZP