Partnerzy prawni?

Tramwaj do Wilanowa. Doradzamy przy finansowaniu największej inwestycji tramwajowej w Polsce

Tramwaj do Wilanowa. Doradztwo DZP przy finansowaniu największej inwestycji tramwajowej w Polsce

06.10.2023

Kancelaria DZP doradzała spółce Tramwaje Warszawskie przy pozyskaniu kredytu w kwocie 950 mln zł udzielonego przez Europejski Bank Inwestycyjny na rozbudowę infrastruktury tramwajowej.

Celem finansowanej inwestycji jest ograniczenie ruchu samochodowego w Warszawie i zachęta dla mieszkańców do korzystania z przyjaznej środowisku komunikacji zbiorowej. Projekt zapewni m.in. połączenie osiedli warszawskiego Wilanowa i Mokotowa Dolnego komunikacją tramwajową wzdłuż ul. Belwederskiej, ul. Sobieskiego i al. Rzeczpospolitej. Inwestycja ma poprawić również komunikację z dworcem Warszawa Zachodnia poprzez doprowadzenie do niego trasy tramwajowej z Ochoty.

Doradztwo DZP obejmowało negocjacje dokumentacji finansowej oraz wsparcie w zakresie prawa zamówień publicznych. Transakcję prowadzili prawnicy z zespołu finansowania infrastruktury i emisji długuRafał Grochowski, Partner, Anna Kuczewska, Senior Associate oraz Monika Knothe, Associate. W zakresie zamówień publicznych klient wspierany był przez Wojciecha Hartunga, Counsela z zespołu zamówień publicznych.

Bądź na bieżąco z DZP