Zaufani doradcy?

DZP doradza Renta Group w procesie przejęcia spółki Scaffolding Group

DZP doradza Renta Group w procesie przejęcia spółki Scaffolding Group

05.02.2024

Prawnicy z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć doradzali międzynarodowej sieci wypożyczalni sprzętu budowlanego w nabyciu polskiej firmy działającej na rynku rusztowań przemysłowych.

DZP doradzało Renta Group, globalnej sieci wypożyczalni maszyn i urządzeń budowlanych, działającej w regionie Morza Bałtyckiego, w procesie nabycia przez Renta Poland sp. z o.o. 100% udziałów w Scaffolding Group sp. z o.o., polskiej spółce, specjalizującej się w wynajmie i montażu rusztowań dla klientów z sektora przemysłu. 

Przejęcie pomoże obu spółkom w realizacji strategii dalszego rozwoju i ekspansji na nowe regiony. Dzięki transakcji nasz klient umocni swoją pozycję na rynku polskim, rozszerzając portfolio oferowanych usług o projekty w zakresie usług rusztowaniowych dla przemysłu. Natomiast Scaffolding Group, wykonującej do tej pory prace głównie na południu Polski, połączenie sił z Renta pozwoli na wzmocnienie spółki kapitałowo oraz umożliwi obsługę projektów na terenie całego kraju i ułatwi dostęp do zaawansowanych rozwiązań cyfrowych.

Nasze doradztwo dla Renta Group obejmowało kompleksową obsługę prawną transakcji, od przeprowadzenia badania due diligence, poprzez przygotowanie dokumentacji transakcyjnej, w tym umowy nabycia udziałów, po sfinalizowanie transakcji.

Klientowi doradzali Piotr Andrzejczak, Partner, Jarosław Przybylski, Counsel oraz Zuzanna Popielarz, Associate z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć.

 

 

Bądź na bieżąco z DZP