Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Doradzaliśmy holenderskiej spółce Den Hartogh Logistics w przejęciu Grupy H&S

05.04.2024

W ramach międzynarodowej współpracy z holenderską kancelarią Lexence, doradzaliśmy Den Hartogh Holding BV, globalnej firmie specjalizującej się w transporcie dla przemysłu chemicznego, gazowego i spożywczego, w nabyciu 100% udziałów H&S Group BV, wiodącego dostawcy usług logistycznych w transporcie płynnych produktów spożywczych.

H&S stanie się piątą jednostką biznesową Den Hartogh, obok Liquid, Gas, Global i Dry Bulk. Przejęcie przez naszego klienta holenderskiego przedsiębiorstwa operującego także w Polsce, pozwoli na poszerzenie oferowanej gamy usług, a także wzmocni globalną pozycję grupy. W firmie powstanie bowiem osobny dział do przewozu płynnej żywności, wraz z doświadczonymi w tym sektorze pracownikami oraz wyspecjalizowaną flotą. 

Projekt po stronie DZP prowadził multidyscyplinarny zespół, koordynowany przez Bartosza Marcinkowskiego, Sylwię Kucę, Grzegorza Polichta i Darię Dudek.

Doradcy z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, odpowiadający za przeprowadzenie badania due diligence polskiego oddziału przejmowanej spółki, wspierani byli przez Agatę Mierzwę i Zuzannę Gaczyńską z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Za kwestie podatkowe odpowiadały Joanna Wierzejska i Joanna Kociołek-Ziemba.

Bądź na bieżąco z DZP