Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Nowelizacja ustawy refundacyjnej – strategiczne doradztwo dla INFARMA

14.01.2013

Autorzy:
Prof. dr hab. Marcin Matczak
Dr Tomasz Zalasiński

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka doradzała strategicznie Związkowi Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA w pracach legislacyjnych nad nowelizacją ustawy refundacyjnej. Wprowadzenie 1 stycznia 2012 r. ustawy refundacyjnej miało olbrzymi wpływ na całą branżę farmaceutyczną. Nowe regulacje dotyczące sztywnych cen i marż oraz liczne ograniczenia w zakresie sprzedaży leków refundowanych zmieniły zasady funkcjonowania branży.

Nasze doradztwo rozpoczęło się już na etapie projektowania przepisów i było kontynuowane przy okazji dwóch istotnych nowelizacji, które weszły w życie w trakcie  2012 r. Analizowaliśmy ich treść pod kątem prawnym i biznesowym, doradzaliśmy proponowaliśmy zmiany mające na celu ujednolicenie i doprecyzowanie przepisów ustawy. Doradzaliśmy także członkom INFARMA w zakresie przygotowania się do wprowadzanych zmian - tak, aby ich działalność operacyjna była zgodna z prawem i efektywna biznesowo.

Projekt został zrealizowany przez Praktykę Life Sciences pod kierunkiem dr. hab. Marcina Matczaka. Prace koordynowali Tomasz Kaczyński i Michał Czarnuch.

Bądź na bieżąco z DZP