Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Innowacyjna umowa pomiędzy PKP Intercity SA i T–Mobile SA podpisana

20.01.2014

23 stycznia 2014 roku PKP Intercity SA podpisała z T–Mobile SA umowę na świadczenie usług dostępu do Internetu oraz dostępu do treści multimedialnych na rzecz pasażerów podróżujących pociągami PKP Intercity.

Przyjęty przez obie spółki model współpracy zapewnia pasażerom nie tylko dostęp do Internetu poprzez WiFi, ale także możliwość korzystania z multimediów takich jak m.in. 40 filmów pełnometrażowych, 15 seriali, 10 bajek, a także gier i muzyki. Treści te będą regularnie aktualizowane.

Usługi będą docelowo świadczone w 450 wagonach kursujących po najbardziej popularnych krajowych i międzynarodowych trasach. Projekt ma wysoce innowacyjny charakter i był wzorowany na najlepszych światowych przykładach rozwiązań multimedialnych i internetowych w kolejnictwie. 

Kancelaria DZP była doradcą PKP Intercity SA na każdym etapie projektu - od przygotowania struktury prawnej jego realizacji, poprzez przygotowanie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, po reprezentowanie spółki przy negocjacjach z wykonawcami i przygotowanie ostatecznego kształtu umowy.  

Kluczowymi prawnikami zaangażowanymi w doradztwo w ramach powyższego projektu byli Aleksandra Auleytner, Partner w Praktyce IP&TMT, Katarzyna Kuźma, Partner i Michał Bagłaj, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP.

Bądź na bieżąco z DZP