Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Nowa ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Nowe ryzyko dla przedsiębiorców?

08.04.2019

Autorzy:

Dr Anna Partyka-Opiela
Michał Skrzywanek
Julia Besz

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Compliance

Wspólnie z Biurem Regionalnym Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej we Wrocławiu, Fundacją Rozwoju Śląska i Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki zapraszamy na spotkanie biznesowe "Nowa ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Nowe ryzyko dla przedsiębiorców?", które odbędzie się 8 kwietnia 2019 r. w Centrum Rozwoju Biznesu Fundacji Rozwoju Śląska w Opolu.

Projekt ustawy obejmuje swoim zakresem tzw. podmioty zbiorowe tj. wszystkie osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, którym odrębne przepisy przyznają zdolność prawną tj. m.in. spółki osobowe lub spółki kapitałowe w organizacji. Innymi słowy projekt dotknie praktycznie każdego przedsiębiorcę prowadzącego działalność gospodarczą na terenie Polski.

W ramach nowego projektu utrzymano szeroki i dolegliwy katalog środków zapobiegawczych, które może zastosować prokurator już na etapie postępowania przygotowawczego, obejmujący m.in. zakaz zawierania umów określonego rodzaju, zakaz prowadzenia określonej działalności czy zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne przez czas trwania postępowania.

Spotkanie poprowadzą: Anna Partyka Opiela, Julia Besz i Michał Skrzywanek z Zespołu Compliance.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przez organizatora przyjęcia zgłoszenia. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, przewidujemy udział maksymalnie 2 osób z każdej firmy. Formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo tutaj.

Szczegółowy program spotkania w załączonym pliku PDF.

Bądź na bieżąco z DZP