Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Praca zdalna po pandemii - projektowana nowelizacja kodeksu pracy

22.07.2022

Autorzy:
Łukasz Górzny
Sylwester Silski

Znoszenie przez rząd związanych z pandemią obostrzeń oraz znaczące unormowanie się sytuacji epidemicznej w kraju spowodowało, że wielu pracodawców zachęca swoich pracowników do powrotu do pracy stacjonarnej w pełnym lub częściowym wymiarze. Spora część osób wciąż jednak korzysta z możliwości pracy zdalnej. Tworzy to nową rzeczywistość dla pracodawców, która wymaga od firm aktualizacji dotychczasowych zasad organizacji i rozliczania czasu pracy. Na te wyzwania stara się także odpowiedzieć ustawodawca, proponując nowe rozwiązania w ramach zmian w kodeksie pracy.

O tym, które obszary wymagają szczególnej uwagi oraz jakich zmian w obecnym prawie pracy mogą spodziewać się przedsiębiorcy powiedzą 22 lipca Łukasz Górzny, Senior Associate i Sylwester Silski, Associate z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Nasi eksperci podczas webinaru „Praca zdalna po pandemii - projektowana nowelizacja kodeksu pracy”, organizowanego przez Software Development Association Poland, omówią m.in.:

  • kiedy wykonywanie pracy zdalnej jest ustalane przez jedną ze stron, a kiedy przez obie i z czego to wynika,
  • co powinien zawierać regulamin wykonywania pracy zdalnej,
  • jakie zmiany zachodzą w komunikacji pomiędzy pracownikiem zdalnym a pracodawcą,
  • jak wygląda organizacja i kontrola takiego stanowiska pracy przy jednoczesnym zachowaniu równego traktowania między członkami zespołu.

Więcej informacji, w tym szczegółowa agenda oraz formularz rejestracyjny, są dostępne na stronie wydarzenia.

Bądź na bieżąco z DZP