Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Komunikacja z sygnalistą – jak zbudować właściwą relację?

24.01.2023

Autorzy:

Dr Anna Partyka-Opiela
Maria Papis

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Compliance

Prawidłowa komunikacja z sygnalistą jest kluczowa dla efektywnego systemu whistleblowing. Odpowiednia komunikacja przekłada się bowiem na jakość i ilość zgłoszeń. Osoby odpowiedzialne za ten obszar powinny swoimi działaniami wzbudzać zaufanie i zachęcać do zgłaszania nieprawidłowości.

Biorąc pod uwagę, że przepisy o ochronie sygnalistów mogą zacząć obowiązywać na mocy ustawy jeszcze w tym roku, wdrożenie skutecznego systemu whistleblowing będzie jednym z priorytetów dla każdej organizacji. Nasze ekspertki z zespołu compliance zapraszają na szkolenie online pt. „Komunikacja z sygnalistą – jak zbudować właściwą relację?”, w trakcie którego podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i opowiedzą z jakimi wyzwaniami komunikacyjnymi najczęściej się spotykają wspierając swoich klientów. Wskażą także na jakie ryzyka komunikacyjne należy zwrócić uwagę oraz podpowiedzą, jak się przed nimi zabezpieczyć.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się także

  • W jaki sposób komunikować wdrożenie lub aktualizację systemu whistleblowing w organizacji?
  • Jak poprawić jakość relacji z sygnalistą?
  • Jak zadbać o psychologiczną równowagę w trakcie komunikacji z sygnalistą?

Spotkanie poprowadzą ekspertki z zespołu compliance Anna Partyka-Opiela, Partner i Szefowa zespołu, Maria Papis, Associate, oraz dr hab. Jacek Wasilewski, językoznawca i szkoleniowiec, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas szkolenia przedstawimy również nasze autorskie narzędzie do obsługi zgłoszeń – platformę Zgłaszam.to – Notify, które pozwala w łatwy i zrozumiały sposób komunikować się z sygnalistą poprzez prosty w obsłudze formularz zgłoszeń oraz intuicyjny panel użytkownika.

Data: 24 stycznia, godz. 14:00-15:30

Online: platforma MS Teams

Rejestracja: do 23 stycznia, do końca dnia

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia przez organizatorów. Wystawiamy zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu.

Bądź na bieżąco z DZP