Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Nowe zasady oceny porozumień wertykalnych w świetle VBER 2022

28.03.2023

Autorzy:

Dr Jarosław Łukawski
Jan Siesicki

Praktyka:

Prawo Konkurencji

Specjalizacje:

Ochrona konkurencji i konsumentów
Prawo konkurencji

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka wraz ze Stowarzyszeniem Prawa Konkurencji zapraszają na warsztaty poświęcone nowym zasadom zawierania porozumień wertykalnych między przedsiębiorcami. Warsztaty odbędą się 28 marca, o godz. 17:00, w siedzibie Stowarzyszenia Prawa Konkurencji (kancelarii Dentons) przy ul. Zajęczej 4 w Warszawie.

Nowe przepisy wprowadzone rozporządzeniem Komisji Europejskiej nr 2022/720, tzw. VBER 2022, obowiązują od 1 czerwca 2022, natomiast czas na dostosowanie umów upływa z końcem maja br. Dotyczą one przede wszystkim relacji dostawców i odbiorców, szczególnie w zakresie dystrybucji, a z uwagi na poziom skomplikowania wciąż budzą liczne wątpliwości przedsiębiorców.

Nowe regulacje zastępują obowiązujące przez ostatnie dwanaście lat rozporządzenie i częściowo zmienia zasady antymonopolowej oceny porozumień między przedsiębiorcami. Dodatkowo Komisja Europejska wydała wytyczne zawierające szczegółowe wskazówki, które mają na celu ułatwienie oceny zgodności z prawem konkretnych porozumień wertykalnych.

Podczas spotkania nasi eksperci z zespołu prawa konkurencjiJarosław Łukawski, Partner i szef zespołu, oraz Jan Siesicki, Associate – omówią m.in. najważniejsze zmiany w podejściu do porozumień wertykalnych uwzględniające doświadczenia zdobyte na gruncie VBER 2010 oraz wynikające z wytycznych KE, odpowiedzą także na pytanie czy nowe regulacje zwiększają poziom bezpieczeństwa prawnego.

Udział w szkoleniu jest dedykowany członkom Stowarzyszenia i jest możliwy poprzez wysłanie zgłoszenia na adres spk@spk.com.pl lub telefonicznie pod nr: 22 242 51 38. Liczba miejsc na spotkaniu jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Bądź na bieżąco z DZP