Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Wpływ czynników ESG na finanse przedsiębiorstwa – czynniki niefinansowe ESG w praktyce

31.05.2023

Autorzy:

Dr Anna Partyka-Opiela

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Compliance

Dyrektywa CSRD, wprowadzająca obowiązek raportowania ESG, weszła w życie z początkiem roku. Wiele firm już rozpoczęło wdrażanie zmian i szykuje się do obowiązku raportowania pozafinansowego, które w przyszłym roku obejmie m.in. spółki giełdowe, banki, zakłady ubezpieczeń czy fundusze inwestycyjne zatrudniające powyżej 500 pracowników.

31 maja odbędzie się konferencja online „Wpływ czynników ESG na finanse przedsiębiorstwa – czynniki niefinansowe ESG w praktyce”, organizowana przez redakcję dziennika Rzeczpospolita, podczas której zostaną poruszone takie kwestie jak:

  • wyzwania, bariery i ryzyka związane z przeprowadzaniem zrównoważonej transformacji,
  • planowanie i wdrażanie zmian w firmach w związku ze zmieniającym się prawem i strategiami mającymi na celu redukcję emisji CO2 oraz zminimalizowanie negatywnego wpływu działalności przedsiębiorstwa na środowisko naturalne,
  • dobre praktyki w raportowaniu pozafinansowym organizacji (z uwzględnieniem zasad CSRD, taksonomii UE i międzynarodowych standardów raportowania GRI i ESRS),
  • obliczanie śladu węglowego w przedsiębiorstwie.

W konferencji weźmie udział Anna Partyka-Opiela, Partner i Szefowa zespołu compliance, która razem z Moniką Kłosowicz, Konsultantem ds. ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju w Antea Group Poland, poprowadzi panel poświęcony barierom, z jakimi zderzają się polskie przedsiębiorstwa podczas wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju oraz kwestiom związanym z oceną zgodności inwestycji z wymaganiami wynikającymi z zasady „Nie Czyń Poważnych Szkód”.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne są na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP