Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Debata: Podmiotowość prawna AI i inne zagadnienia

31.05.2023

Autorzy:

Dr Aleksandra Auleytner

Praktyka:

IP&TMT

Specjalizacje:

Prawo własności intelektualnej
Technologie, media, telekomunikacja

Razem ze Stowarzyszeniem Prawa Nowych Technologii zapraszamy do udziału w debacie „Podmiotowość prawna AI i inne zagadnienia”, która odbędzie się 31 maja.

Unia Europejska prowadzi właśnie prace nad Aktem o Sztucznej Inteligencji oraz przepisami regulującymi zasady odpowiedzialności cywilnej za działania systemów AI. Proponowane przepisy nie zawierają regulacji przyznających osobowość prawną sztucznej inteligencji, mimo że debata na ten temat przetoczyła się w dokumentach unijnych i w doktrynie prawa kilka lat temu. Pojawienie się pod koniec 2022 r. powszechnego zastosowania systemów General Purpose AI (Chat GPT, DALL-E, Midjourney itd.) stworzyło jednak potrzebę szerszej rozmowy na temat tego, w jaki sposób omawiane projekty aktów dotyczą zagadnień General Purpose AI oraz czy regulacje w tym zakresie nie powinny ponownie otworzyć rozważań o docelowym nadaniu podmiotowości prawnej wszystkim, bądź wybranym systemom AI.

Debata, którą poprowadzi Aleksandra Auleytner, Partner i Szefowa Praktyki IP&TMT, odbędzie się w formule „okrągłego stołu”. Wezmą w niej udział: Gabriela Bar (Szostek Bar i Partnerzy), Damian Flisak (Ringier Axel Springer Polska), Xawery Konarski (Traple Konarski Podrecki) i Tomasz Zalewski (Bird & Bird), którzy będą dyskutować o podmiotowości prawnej sztucznej inteligencji oraz prawnych i praktycznych aspektach odpowiedzialności za działanie systemów AI, szczególnie w kontekście wytworów General Purpose AI. Wspólnie spróbują przedstawić konkluzje dotyczące podejścia do podmiotowości prawnej AI, odpowiedzialności za jej działania oraz kompleksowych uregulowań dotyczących General Purpose AI.

Data: 31 maja (środa), godz. 9:30-12:30

Miejsce: kancelaria DZP, Rondo ONZ 1, 22 p., Warszawa lub online (platforma MS Teams)

Rejestracja: do 29 maja, do końca dnia

Pełny program wydarzenia w załączonym pliku PDF.

Bądź na bieżąco z DZP