Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

VII Kongres Rady Podatkowej

29.05.2023

Autorzy:

Grzegorz Sprawka
Tomasz Leszczewski

Praktyka:

Podatki

Specjalizacje:

Prawo podatkowe

W dniach 29-31 maja odbędzie się 7. edycja Kongresu Rady Podatkowej, którego organizatorem jest Konfederacja Lewiatan. Trzydniowe wydarzenie łączy w sobie konferencję poświęconą najnowszym zmianom w polskim systemie podatkowym oraz dwa dni szkoleń i warsztatów dla przedsiębiorców, księgowych i doradców podatkowych.

Kancelaria DZP po raz kolejny została Partnerem Głównym tego wydarzenia, a Grzegorz Sprawka, Counsel i Tomasz Leszczewski, Senior Tax Manager w Praktyce Podatkowej, będą moderować panel pt. „Beneficjent rzeczywisty – czy pewność prawa jest możliwa?”, podczas którego zaproszeni eksperci przedyskutują m.in. kwestię tego, czy beneficjent rzeczywisty musi prowadzić działalność gospodarczą oraz czy status beneficjenta rzeczywistego jest wymogiem do zastosowania zwolnienia z podatku u źródła.

Jak co roku Kongres będzie wyjątkową okazją do dyskusji z ekspertami: przedstawicielami Ministerstwa Finansów, przedsiębiorcami, doradcami podatkowymi oraz przedstawicielami instytucji naukowych na temat zmieniającego się otoczenia prawno-podatkowego, podsumowania ostatnich zmian legislacyjnych oraz formułowania postulatów dotyczących dalszej reformy systemu podatkowego. W tym roku podczas licznych paneli dyskusyjnych zostaną omówione także kwestie:

  • związane z nowością w polskim systemie prawnym, czyli fundacjami rodzinnymi,
  • tego, jak przygotować firmę do Krajowego Systemu e-Faktur, oraz
  • co oznacza dla przedsiębiorców z branży e-commerce wprowadzenie ViDA (VAT in Digital Age).

Tegoroczna konferencja inicjująca Kongres Rady Podatkowej odbędzie się 29 maja w godz. 9:00-14:40 w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie, natomiast warsztaty i szkolenia w dniach 30-31 maja odbędą się online.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP