Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Compliance Officer – od teorii do praktyki. Edycja 2023

25.10.2023

Autorzy:

Bogusław Kapłon
Aneta Szmidt
Jan Bednarski
Maria Papis
Wiktoria Kuczkowska

Praktyka:

Life Sciences

Specjalizacje:

Compliance

Stworzenie odpowiedniej struktury i stosowanie odpowiednich środków zapobiegawczych, które zredukują ryzyko wystąpienia nieprawidłowości powstałych wskutek działania pracowników lub partnerów handlowych, jest w dzisiejszej rzeczywistości biznesowej priorytetem dla wielu firm. Szczególnie uwagę na te zagadnienia powinny zwrócić organizacje, które chcą działać zgodnie ze standardami etycznymi i skutecznie uniknąć łamania regulacji prawnych.   

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji kursu „Compliance Officer – od teorii do praktyki”, który ponownie organizujemy we współpracy z centrum szkoleniowym Beck Akademia. Jest to cykl pięciu szkoleń online, który skierowany jest do osób pełniących funkcję Compliance Officera i chcących usystematyzować oraz poszerzyć swoją praktyczną wiedzę z tego zakresu, a także do osób planujących uczestniczyć w projektach z dziedziny compliance. Uczestnicy otrzymają kompleksowe przygotowanie, teoretyczne i praktyczne z zakresu zarządzania nieprawidłowościami i ryzykiem w organizacji.

Szkolenia poprowadzą specjaliści z zespołu compliance, Jan Bednarski, Associate, Wiktoria Kuczkowska, Associate, Maria Papis, Associate, a także Bogusław Kapłon z Praktyki Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oraz specjalistka ds. AML Aneta Szmidt. Podczas warsztatów poruszone zostaną kwestie dotyczące tego jak w organizacji:

  • skutecznie wdrożyć system compliance?
  • mapować ryzyko?
  • efektywnie komunikować zasady compliance?
  • wykrywać i rozpatrywać nieprawidłowości?
  • weryfikować kontrahenta (w tym pod kątem AML i sankcji)?

Uczestnicy poznają także podstawy prawne compliance oraz dowiedzą się o najnowszych w tym obszarze trendach.

Zajęcia będą się odbywać w formule warsztatowej, gdzie przedstawione i przeanalizowane zostaną praktyczne problemy, które uczestnicy będą mogli samodzielnie rozwiązać. 

Szkolenie rozpoczynające cykl odbędzie się już 25 października i będzie poświęcone roli compliance w organizacji. Słuchacze dowiedzą się w jaki sposób budować i rozwijać Compliance Management System (CMS) zgodny z normami ISO, a w części praktycznej nauczą się jaki komunikować i mówić o compliance, żeby uzasadnić swoją pozycję w organizacji.  

Harmonogram szkoleń:

  1. Rola compliance w organizacji – 25.10.2023
  2. Od ryzyk do procedur – 8.11.2023
  3. Whistleblowing, forensic i postępowania wewnętrzne – 22.11.2023
  4. Obowiązki AML i weryfikacja kontrahentów – 6.12.2023
  5. Nowe trendy w compliance - ESG, Legal Design, szkolenia – jak efektywnie docierać z przekazem – 20.12.2023 

Szkolenia odbywają się w godzinach 10:00-16:00. Szczegółowy program i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie kursu.

Bądź na bieżąco z DZP