Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Solidarity Arbitration and Mediation Days 2023

06.12.2023

Autorzy:

Paweł Lewandowski

Praktyka:

Postępowania Sporne

Specjalizacje:

Sprawy arbitrażowe
Sprawy sądowe i sądowo-administracyjne

Kancelaria DZP po raz kolejny została partnerem konferencji „Solidarity Arbitration and Mediation Days”, która odbędzie się 6 i 7 grudnia w Warszawie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Recovery, Reconstruction and Modernization – Designing the Future: Best Practices in Dispute Avoidance and Resolution”, a jej jest celem okazanie wsparcia międzynarodowego środowiska arbitrażowego osobom dotkniętym skutkami wojny w Ukrainie. Wydarzenie tradycyjnie ma charakter non-for-profit, a środki przekazane przez uczestników oraz partnerów zostaną przeznaczone na fundusz stypendialny dla ukraińskich studentów i młodych prawników.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję do wysłuchania szeregu dyskusji na temat nowych rodzajów sporów i systemów ich rozstrzygania w branżach takich jak budowlana, infrastrukturalna i energetyczna. Nie zabraknie rozmów na temat przyszłości arbitrażu międzynarodowego, w tym także z perspektywy ukraińskiej. Poruszone zostaną również kwestie ESG i tego w jaki sposób prawnicy zajmujący się rozwiązywaniem sporów mogą przyczynić się do realizacji celów z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju.

Pierwszego dnia konferencji Paweł Lewandowski, Partner i Współzarządzający Praktyką Postępowań Spornych weźmie udział w panelu dyskusyjnym „Current Trends in Dispute Boards: Modern Dispute Prevention”, którego moderatorem będzie Karl Pörnbacher. Wraz z zaproszonymi gośćmi będą rozmawiać o aktualnych kierunkach rozwoju alternatywnych sposobów rozstrzygania sporów.

Organizatorami wydarzenia są Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie i Międzynarodowy Sąd Arbitrażu Handlowego przy Ukraińskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW oraz GEMME.

Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej i będzie tłumaczona symultanicznie na język polski, ukraiński i angielski. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz rejestracji są dostępne na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP