Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Umowa o roboty budowlane w praktyce sądów powszechnych i arbitrażowych

24.11.2023

Autorzy:

Paweł Lewandowski
Łukasz Wojdalski

Praktyka:

Postępowania Sporne

Specjalizacje:

Sprawy arbitrażowe
Sprawy sądowe i sądowo-administracyjne

Spory związane z robotami budowlanymi zajmują istotne miejsce w praktyce sądowej i arbitrażowej. Sa jednocześnie źródłem ważnych zagadnień prawnych, niejednolicie rozstrzyganych w doktrynie i orzecznictwie. Dodatkowo niestabilne otoczenie rynkowe, które w dalszym ciągu odczuwa skutki pandemii COVID-19 oraz wojny w Ukrainie, skutkuje narastającą liczbą sporów.

24 listopada z inicjatywy Koła Naukowego Mediacji, Negocjacji i Arbitrażu Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się konferencja naukowa "Umowa o roboty budowlane w praktyce sądów powszechnych i arbitrażowych", której celem jest przedstawienie i analiza najważniejszych aktualnych zagadnień prawnych związanych ze sporami budowalnymi. W dyskursie uwzględniona zostanie zarówno perspektywa zamawiających, jak i wykonawców, podmiotów prywatnych i publicznych.

Będzie to także okazja do wypracowania rozwiązań, które mogłyby sprzyjać nie tylko sprawniejszemu rozpoznawaniu powstałych już sporów budowlanych (zarówno w postępowaniu sądowym, jak i arbitrażowym), ale także znalezieniu sposobów na to, by można było ich unikać w przyszłości. 

W wydarzeniu udział wezmą Paweł Lewandowski i Łukasz Wojdalski, Partnerzy z Praktyki Postępowań Spornych. Paweł przybliży uczestnikom kwestie związane z rozpoznawaniem sporów budowlanych na podstawie regulaminu Sądu Arbitrażowego Krajowej Izby Gospodarczej. Łukasz natomiast będzie uczestnikiem panelu eksperckiego, podczas którego praktycy z kancelarii prawnych podzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi najczęstszych ryzyk i wyzwań związanych z prowadzonymi postępowaniami spornymi.

Konferencję otworzą prof. dr hab. Karol Weitz, kierownik Katedry Postępowania Cywilnego Uniwersytetu Warszawskiego, Sędzia Sądu Najwyższego oraz Agnieszka Durlik, dyrektor generalna Sądu Arbitrażowego przy KIG.

Spotkanie odbędzie się w formie hybrydowej i będzie transmitowane online na portalu prawo.pl, który będzie patronem medialnym konferencji. 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie organizatora.

 

Bądź na bieżąco z DZP