Jak funkcjonują środki ochrony prawnej w krajach UE?

Debata "Funkcjonowanie systemów środków ochrony prawnej z zakresu prawa zamówień publicznych w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej".

Debata Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych

28.09.2017

Autorzy:
Katarzyna Kuźma
Dr Wojciech Hartung

28 września Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych organizuje "Debatę dotyczącą funkcjonowania systemów środków ochrony prawnej z zakresu prawa zamówień publicznych w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej". W spotkaniu udział wezmą Katarzyna Kuźma, Partner oraz Wojciech Hartung, Counsel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki. Katarzyna Kuźma, która jest także Członkiem Zarządu Stowarzyszenia, poprowadzi panel "Szybkość postępowania a jakość i jednolitość orzecznictwa: czy to się da pogodzić?", a Wojciech Hartung weźmie udział w prezentacji raportu Stowarzyszenia pt. "Funkcjonowanie środków ochrony prawnej w krajach UE. Kluczowe wnioski". 

W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele instytucji państwowych, eksperci i praktycy zajmujący się zamówieniami publicznymi, jak również przedstawicielka Komisji Europejskiej. Punktem wyjścia do debaty będzie wspomniany powyżej i przygotowany przez Stowarzyszenie raport na temat funkcjonowania środków ochrony prawnej w krajach Unii Europejskiej.

Raport powstał na podstawie odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie, która została wysłana przez członków Stowarzyszenia do kancelarii prawniczych z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Pytania dotyczyły różnych zagadnień - począwszy od organizacji systemu odwoławczego w danym państwie członkowskim, przez konkretne rozwiązania prawne, po funkcjonowanie środków ochrony prawnej w praktyce.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia: http://stowarzyszeniepzp.pl/

Bądź na bieżąco z DZP