Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

 • Konferencja "Suplementy diety oraz FSMP – nowe regulacje prawne od 2012 roku"

  14.12.2011 W dniach 14-15 grudnia w hotelu Hyatt odbędzie się konferencja pt. "Suplementy diety oraz FSMP  – nowe regulacje prawne od 2012 roku". W spotkaniu wezmą udział Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki Własności Intelektualnej/TMT oraz Michał Czarnuch, Associate w Zespole Doradztwa dla Branży Farmaceutycznej i Biotechnologii.

  cały tekst

 • Konferencja "Priorytety w ochronie zdrowia 2012"

  14.12.2011 W dniach 14-15 grudnia w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II odbędzie się druga edycja konferencji pt. "Priorytety w ochronie zdrowia 2012". Drugiego dnia konferencji w panelu pt. "Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne – czy są potrzebne? Dlaczego? Jakie? Kiedy?" weźmie udział prof. Michał Kulesza, Partner w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Klauzule w transakcjach M&A z punktu widzenia ewentualnych sporów sądowych"

  13.12.2011 13 grudnia w siedzibie dziennika Rzeczpospolita w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Klauzule w transakcjach M&A z punktu widzenia ewentualnych sporów sądowych, czyli jak kształtować umowy i odnieść sukces w sądzie". DZP jest partnerem merytorycznym tego wydarzenia, a prelegentami będą eksperci z naszej kancelarii: dr Marek Świątkowski, Paweł Lewandowski, Daniel Chojnacki, Paweł Paradowski oraz Igor Barcew.

  cały tekst

 • Warsztaty "Podatki – jakie zmiany czekają firmy farmaceutyczne w 2012 roku"

  08.12.2011 8 grudnia w Hotelu Hyatt w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Podatki – jakie zmiany czekają firmy farmaceutyczne w 2012 roku". Nasza kancelaria jest partnerem merytorycznym wydarzenia, a prelekcje poprowadzą eksperci - Izabela Prokofi, Tax Manager i Krzysztof Dyba, Tax Manager.

  cały tekst

 • Konferencja "Italy&Poland: Building Together"

  01.12.2011 1 grudnia w Hotelu Sofitel w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Italy&Poland: Building Together". W czasie spotkania eksperci z DZP zaprezentują tematy - "Zamówienia publiczne w dziedzinie infrastruktury w Polsce" Marcin Krakowiak, Szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki oraz "PPP i zamówienia publiczne w Polsce" Domenico Di Bisceglie, Specjalista ds. Inwestycji Włoskich.

  cały tekst

 • Konferencja "Nawigacja i systemy lokalizacyjne GigaCon"

  24.11.2011 24 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Nawigacja i systemy lokalizacyjne GigaCon". W czasie spotkania prelekcję pt. "Korzystanie z oprogramowania oraz danych transmisyjnych i lokalizacyjnych – aspekty prawne" poprowadzi Aleksandra Auleytner, Partner w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Reklama leków w świetle nowych regulacji prawnych 2012"

  22.11.2011 W dniach 22-23 listopada w hotelu Hyatt odbędzie się konferencja pt. "Reklama leków w świetle nowych regulacji prawnych 2012. Ustawa refundacyjna, aktualna praktyka GIF, najnowsze orzecznictwo ETS – problemy interpretacyjne". W spotkaniu weźmie udział Izabela Prokofi, Tax Manager w Dziale Doradztwa Podatkowego.

  cały tekst

 • Konferencja "Rola firm samorządowych i samorządów w kreowaniu systemu gospodarki odpadami"

  22.11.2011 W dniach 22 - 25 listopada w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO 2011 oraz Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA. Pierwszego dnia targów odbędzie się konferencja pt. "Rola firm samorządowych i samorządów w kreowaniu systemu gospodarki odpadami w świetle nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach", w czasie której wystąpi Marcin Krakowiak, Partner odpowiedzialny za praktykę infrastrukturalną w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Seminarium "Kontrola w aptece - nowe obowiązki, a dotychczasowa praktyka"

  22.11.2011 22 listopada odbędzie się seminarium pt. "Kontrola w aptece - nowe obowiązki, a dotychczasowa praktyka". Kancelaria DZP jest partnerem merytorycznym tego wydarzenia, a prezentacje w czasie spotkania poprowadzą eksperci z Zespołu Doradztwa dla Branży Farmaceutycznej i Biotechnologii: Michał Czarnuch i Piotr Pawłowski.

  cały tekst

 • Konferencja "Chiny: strategia rozwoju „Państwa Środka” 
a szanse dla polskiego biznesu i regionów"

  16.11.2011 16 listopada w sali New Connect w budynku Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się konferencja pt. "Chiny: strategia rozwoju „Państwa Środka” 
a szanse dla polskiego biznesu i regionów. 
Nowe podejścia i modele biznesowe". W panelu pt. "W poszukiwaniu nowych, skutecznych modeli współpracy z Chinami. Jakie strategie sukcesu?" weźmie udział Marcin Krakowiak, Partner w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • XI Europejska Konferencja Corporate Governance

  15.11.2011 15 listopada odbędzie się XI Europejska Konferencja Corporate Governance. W komitecie honorowym spotkania zasiada m.in. prof. Grzegorz Domański. Konferencja jest okazją do wymiany poglądów środowiska związanego z nadzorem korporacyjnym na poziomie międzynarodowym. Przewodniczącym Komitetu Honorowego XI Europejskiej Konferencji Corporate Governance jest dr Ludwik Sobolewski, prezes GPW, organizator Konferencji.

  cały tekst

 • Konferencja "Umowy dystrybucyjne w obrocie krajowym i zagranicznym"

  15.11.2011 W dniach 15-16 listopada w hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się konferencja "Umowy dystrybucyjne w obrocie krajowym i zagranicznym". W czasie wydarzenia prelekcję pt. "Wpływ nowych regulacji EU na rynek motoryzacyjny" poprowadzi dr Marlena Wach, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • IV Europejskie Forum Gospodarcze - Łódzkie 2011

  09.11.2011 W dniach 9-10 listopada odbędzie się IV Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie. Pierwszego dnia Forum zapraszamy na konferencję pt. "Instrumenty wsparcia rozwoju przedsiębiorczości, zachęty inwestycyjne oferowane na poziomie regionu i kraju" inaugurującą działalność Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) w województwie łódzkim. W wydarzeniu weźmie udział Małgorzata Wężyk, Senior Associate w naszej kancelarii, która poprowadzi prezentację pt."Bariery prawne i podatkowe przy planowaniu i realizacji projektów inwestycyjnych - sposoby ich minimalizowania i pokonywania".

  cały tekst

 • Konferencja "Wyroby Medyczne – nowy ład prawny a praktyka"

  08.11.2011 W dniach 8-9 listopada w hotelu Hyatt odbędzie się konferencja pt. "Wyroby Medyczne – nowy ład prawny a praktyka". W czasie spotkania prelekcje wygłoszą specjaliści z Zespołu Doradztwa dla Branży Farmaceutycznej i Biotechnologii - Michał Czarnuch, Piotr Pawłowski i Tomasz Kubicki.

  cały tekst

 • Konferencja "Rodzaje i formy umów na rynku energetycznym i gazowym"

  08.11.2011 W dniach 8-9 listopada w hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Rodzaje i formy umów na rynku energetycznym i gazowym". W czasie wydarzenia prezentację pt. "Podstawowe założenia prawa energetycznego, regulacji i dyrektyw w obszarze sprzedaży energii" wygłosi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Kongres Kolejowy 2011

  07.11.2011 7 listopada w hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się Kongres Kolejowy 2011. W czasie sesji "Kolej i samorząd: Czy samorządy staną się realnymi gospodarzami kolei pasażerskich w Polsce?" wystąpi Marcin Krakowiak, Partner odpowiedzialny za praktykę infrastrukturalną w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Seminarium "Uwarunkowania prawne GIS"

  27.10.2011 27 października w Centrum Promocji Informatyki w Warszawie odbędzie się seminarium pt. "Uwarunkowania prawne GIS". W czasie spotkania Aleksandra Auleytner, Partner w DZP zaprezentuje tematy: "Dzieło kartograficzne i jego ochrona na gruncie prawa autorskiego oraz ustawy o ochronie baz danych", "Utwór kartograficzny w Internecie – korzystanie i ochrona" oraz "Ochrona utworu kartograficznego w orzecznictwie sądów polskich – przegląd orzecznictwa".

  cały tekst

 • Konferencja "Technologie w medycynie"

  27.10.2011 27 października w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji pt. "Technologie w medycynie". W czasie spotkania prelekcję pt. "Świadczenie komercyjnych usług zdrowotnych w gospodarce finansowej szpitala, który zawarł kontrakt z NFZ" wygłosi Piotr Pawłowski, Adwokat, Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Hong Kong – Guangdong Business Conference in Warsaw 2011"

  27.10.2011 27 października w hotelu Hilton w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Hong Kong – Guangdong Business Conference in Warsaw 2011". Kancelaria jest partnerem tego wydarzenia. Jest to pierwsza w tej części Europy, największa gospodarcza konferencja z chińskimi, polskimi i europejskimi partnerami biznesowymi.

  cały tekst

 • Konferencja "Naliczanie opłat i organizacja systemu gospodarki odpadami"

  26.10.2011 26 października w centrum konferencyjnym Millennium Plaza odbędzie się konferencja pt. "Naliczanie opłat i organizacja systemu gospodarki odpadami". W czasie wydarzenia prezentację pt. "Obowiązki dla gmin wynikające z ustawy o zmianie ustawy o utrzymaniu  czystości i porządku w gminach z dnia 1 lipca 2011 r." wygłosi Daniel Chojnacki, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Optymalizacja podatkowa"

  21.10.2011 21 października w Hotelu Marriott odbędzie się konferencja pt. "Optymalizacja podatkowa". Podczas spotkania prelekcję pt. "Transakcja „wymiany udziałów” jako optymalizacja podatkowa strategii „wyjścia” z inwestycji" wygłosi Joanna Wierzejska, Doradca Podatkowy, Partner w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Warsztaty "Odpowiedzialność Członków Zarządu i Rady Nadzorczej w spółkach kapitałowych"

  12.10.2011 12 października w centrum konferencyjnym Golden Floor odbędą się warsztaty pt. "Odpowiedzialność Członków Zarządu i Rady Nadzorczej w spółkach kapitałowych". Nasza kancelaria jest Partnerem Merytorycznym spotkania, a swoje prezentacje w czasie szkolenia przedstawią: Robert Niczyporuk, Julita Zimoch-Tuchołka, dr Hanna Gajewska-Kraczkowska i Błażej Podstawski.

  cały tekst

 • Konferencja "Badania kliniczne – nowelizacja Prawa farmaceutycznego 2011 vs praktyka"

  12.10.2011 W dniach 12-13 października w Hotelu Hyatt w Warszawie odbędzie się konferencja pt. ”Badania kliniczne – nowelizacja Prawa farmaceutycznego 2011 vs praktyka". W czasie spotkania szkolenie dotyczące aspektów podatkowych pojawiających się w badaniach klinicznych (VAT, CIT oraz PIT) poprowadzi Izabela Prokofi, Tax Manager w Dziale Doradztwa Podatkowego w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • VIII Forum Ekologiczne Branży Chemicznej

  12.10.2011 W dniach 12-14 października w Toruniu odbędzie VIII Forum Ekologiczne Branży Chemicznej. Drugiego dnia konferencji prelekcję pt. "Ochrona gleby w Dyrektywie o emisjach przemysłowych (IED)" wygłoszą Daniel Chojnacki, Senior Associate, i Przemysław Zdrajkowski, Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Warsaw International Media Summit

  12.10.2011 W dniach 12-13 października w hotelu Westin w Warszawie odbędzie się IV edycja konferencji "Zmiany w regulacjach i prawie świata telekomunikacji i mediów". W czasie kongresu wystąpią eksperci z naszej kancelarii: Aleksandra Auleytner poprowadzi prezentację pt. "Sieci szerokopasmowe a usługi w ogólnym interesie gospodarczym", Janina Ligner-Żeromska wystąpi w panelu "Cloud computing - Cloud Messaging and Networking", a dr Marlena Wach w "Zmieniony zakres uprawnień konsumenta w nowej ustawie Prawo telekomunikacyjne – jak rozumiemy nowe przepisy".

  cały tekst

 • Revolución en el sistema de gestión de residuos sólidos

  06.10.2011 Ante la inminencia de la aplicación de un nuevo sistema de recogida y gestión de residuos sólidos urbanos en Polonia, hemos decidido impulsar un evento que sea del interés de las empresas del sector.

  cały tekst

 • Konferencja "Rewolucja w sys. gospodarki odpadami komunalnymi szansą dla przedsiębiorców z sektora"

  06.10.2011 6 października w Hotelu InterContinental w Warszawie odbędzie się konferencja "Rewolucja w systemie gospodarki odpadami komunalnymi szansą dla przedsiębiorców z sektora". Organizatorem wydarzenia jest Polsko – Hiszpańska Izba Gospodarcza, partnerami są Izby: Polsko – Niemiecka, Francusko – Polska, Skandynawsko – Polska i Włosko - Polska. Partnerem merytorycznym konferencji jest nasza kancelaria.

  cały tekst

 • Konferencja "Prawo konsumenckie w świetle nowej ustawy horyzontalnej"

  04.10.2011 W dniach 4-5 października w Hotelu Novotel w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Prawo konsumenckie w świetle nowej ustawy horyzontalnej - wyzwania dla polskich przedsiębiorstw". Pierwszego dnia wydarzenia prelekcję pt. "Ujednolicone prawo konsumenckie w Polsce" poprowadzi dr Marlena Wach, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Fuzje i przejęcia"

  29.09.2011 29 września w Hotelu Marriott odbędzie konferencja pt. "Fuzje i przejęcia". W czasie spotkania prelekcje wygłoszą specjaliści z naszej kancelarii: Joanna Wierzejska, Doradca Podatkowy, Partner, Przemysław Furmaga, Radca Prawny, Senior Associate oraz Grzegorz Sprawka, Doradca Podatkowy, Senior Tax Consultant.

  cały tekst

 • Konferencja "Nowa Ustawa Refundacyjna - szczegółowe omówienie obecnych rozwiązań prawnych"

  27.09.2011 W dniach 27-28 września w Hotelu Hyatt odbędzie się konferencja pt. "Nowa Ustawa Refundacyjna - szczegółowe omówienie obecnych rozwiązań prawnych". W czasie spotkania prezentacje poprowadza specjaliści z naszej kancelarii: dr hab. Marcin Matczak, Izabela Prokofi i Michał Czarnuch. 

  cały tekst

 • Konferencja "Nowa ustawa o handlu emisjami gazów cieplarnianych"

  27.09.2011 W dniach 27-28 września w Centrum konferencyjnym Golden Floor w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Nowa ustawa o handlu emisjami gazów cieplarnianych". Drugiego dnia, prezentację pt. "Dyrektywa IED w sprawie emisji przemysłowych (nowa dyrektywa IPPC). Wybrane aspekty prawne" wygłosi Daniel Chojnacki, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Prawo ochrony przyrody a wolność gospodarcza"

  26.09.2011 W dniach 26 – 27 września w Łodzi odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja prawno-przyrodnicza "Prawo ochrony przyrody a wolność gospodarcza". W czasie konferencji prelekcję pt. "Ochrona przyrody w przepisach dotyczących przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej" wygłosi Daniel Chojnacki, Senior Associate w DZP.

  cały tekst

 • VIII Ogólnopolski Zjazd Katedr Prawa Handlowego

  21.09.2011 W dniach 21 - 24 września w Białowieży odbędą się obrady VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Katedr Prawa Handlowego. W trakcie spotkania prof. Grzegorz Domański, Partner w naszej kancelarii, wygłosi referat pt. "Interes spółki handlowej jako atrybut jej osobowości prawnej".

  cały tekst

 • Sympozjum "Rynek paliw w Polsce"

  20.09.2011 W dniach 20 - 21 września w Hotelu Polonia Palace w Warszawie będzie miało miejsce sympozjum „Rynek paliw w Polsce”. Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w naszej kancelarii, wygłosi prelekcję pt. "System tworzenia zapasów obowiązkowych paliw – obecna praktyka i kierunki zmian".

  cały tekst

 • Seminarium "Konsekwencje prawne i fin. nowych regulacji prawnych w ust. o działalności leczniczej"

  20.09.2011 20 września odbędzie się seminarium pt. "Konsekwencje prawne i finansowe nowych regulacji prawnych w ustawie o działalności leczniczej". Kancelaria DZP jest partnerem merytorycznym tego wydarzenia, a prezentacje w czasie spotkania poprowadzą eksperci: Katarzyna Dobkowska, Grzegorz Mączyński i Piotr Pawłowski.

  cały tekst

 • Konferencja "Umowy w energetyce”

  14.09.2011 14 września w Hotelu Victoria w Warszawie będzie miała miejsce konferencja pt.”Umowy w energetyce”. Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w DZP, wygłosi dwie prelekcje - "Hurtowy i detaliczny rynek energii elektrycznej w Polsce. Wpływ na kształt umów energetycznych i kształtowanie konkurencji" oraz "Kontraktowanie energii i usług energetycznych w reżimie zamówień publicznych".

  cały tekst

 • Warsztaty "Relacja klient - sprzedawca na rynku energii elektrycznej”

  12.09.2011 W dniach 12-13 września w Hotelu Marriott w Warszawie będą miały miejsce warsztaty pt. "Relacja klient - sprzedawca na rynku energii elektrycznej". Pierwszego dnia warsztatów prelekcję pt. "Ewolucja kontraktów w energetyce, specyfika umów energetycznych, ochrona odbiorcy końcowego" wygłosi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Warsztaty "Uwarunkowania prawne GIS. GIS a prawa autorskie. Prawna ochrona utworu kartograficznego"

  07.09.2011 7 września w Warszawie odbędzie się I edycja warsztatów z cyklu "Uwarunkowania prawne GIS – GIS a prawa autorskie – prawna ochrona utworu kartograficznego". W czasie warsztatów prelekcję pt. "Czy można wykorzystywać mapy (i inne działa kartograficzne) publikowane w Internecie" wygłosi Aleksandra Auleytner, Partner w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • 21. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdrój

  07.09.2011 W dniach 7-9 września odbędzie się 21. Forum Ekonomiczne: Europejskie dylematy: partnerstwo czy rywalizacja? Z ramienia DZP w wydarzeniu będą brali udział: dr hab. Marcin Matczak, Krzysztof Zakrzewski, Andrzej Foltyn oraz Marcin Krakowiak.

  cały tekst

 • Konferencja "Nowe zasady w gospodarce odpadami w świetle nowelizacji ustawy"

  06.09.2011 6 września w Centrum Konferencyjnym PAIiIZ w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Nowe zasady w gospodarce odpadami w świetle nowelizacji ustawy – jak przygotować się do nowych regulacji?". Podczas wydarzenia prelekcje – "Nowe obowiązki nakładane na gminy. Jakie działania podjąć już teraz, aby przygotować się do wdrożenia nowych przepisów?” oraz "Sytuacja podmiotów prywatnych i możliwości ich funkcjonowania w nowych realiach prawnych" wygłosi Daniel Chojnacki, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Refundacja w pigułce"

  06.09.2011 6 września w hotelu InterContinental w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Refundacja w pigułce". Spotkanie poprowadzi m.in. dr hab. Marcin Matczak, Partner kierujący Zespołem Doradztwa dla Branży Farmaceutycznej i Biotechnologii w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Seminarium "Cloud Computing – Technologiczne, organizacyjne i prawne aspekty cloud computigu"

  23.08.2011 23 sierpnia w Warszawie odbędzie się III edycja seminarium w cyklu Cloud Computing – Technologiczne, organizacyjne i prawne aspekty cloud computigu orgaznizowana przez Centrum Promocji Informatyki. Podczas spotkania moderację panelu pt. "Prawne aspekty cloud computingu” poprowadzi m.in. Jakub Kubalski, Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Seminarium "Najważniejsze regulacje prawne jedn. ochrony zdrowia, a ust. o działalności leczniczej"

  19.07.2011 19 lipca odbędzie się seminarium pt. "Najważniejsze regulacje prawne jednostek ochrony zdrowia, a ustawa o działalności leczniczej". Kancelaria DZP jest partnerem merytorycznym tego wydarzenia, a prezentacje w czasie spotkania poprowadzą eksperci: Katarzyna Dobkowska, Grzegorz Mączyński i Piotr Pawłowski.

  cały tekst

 • XVI Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM 2011

  30.06.2011 30 czerwca w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się XVI Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny - POLFARM 2011  pod hasłem "Negocjacje cenowo-refundacyjne pod rządami nowej ustawy - praktyczne warsztaty". Spotkanie organizuje Europejskie Centrum Biznesu, a nasza kancelaria jest jego Partnerem Merytorycznym.

  cały tekst

 • Konferencja "Kultura ocen oddziaływania na środowisko w zamówieniach publicznych"

  29.06.2011 29 czerwca w Centrum Konferencyjnym Zielna odbędzie się konferencja pt. "Kultura ocen oddziaływania na środowisko w zamówieniach publicznych”. Podczas panelu "Ocena oddziaływania na środowisko – fundamenty” prelekcję pt. "Wspólnotowe i krajowe prawo zamówień publicznych a zakup usług na prace przedprojektowe, projektowe i roboty budowlane” wygłoszą Daniel Chojnacki, Senior Associate oraz Wojciech Hartung, Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Refundacja leków - sztywny plan kontra praktyka"

  14.06.2011 14 czerwca w Hotelu InterContinental w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Refundacja leków - sztywny plan kontra praktyka". W czasie spotkania prezentację pt. "Kluczowe problemy prawne z perspektywy firmy farmaceutycznej" poprowadzi dr hab. Marcin Matczak, Partner w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Optymalizacja podatkowa"

  09.06.2011 9 czerwca w hotelu Marriott odbędzie się konferencja pt. "Optymalizacja podatkowa". DZP jest partnerem tego wydarzenia, a Joanna Wierzejska, Tax Partner w naszej kancelarii poprowadzi prezentację pt. "Transakcja „wymiany udziałów” jako optymalizacja podatkowa strategii „wyjścia” z inwestycji".

  cały tekst

 • Warsztaty "Kogeneracja trigeneracja ciepło z odpadów"

  08.06.2011 W dniach 8-9 czerwca w Hotelu Hyatt odbędą się warsztaty pt. "Kogeneracja trigeneracja ciepło z odpadów. Drogi do oszczędności i zysków w ciepłownictwie". Drugiego dnia wydarzenia prezentację pt. "Aspekty prawne finansowania inwestycji kogeneracyjnych. Wpływ Ustawy o efektywności energetycznej i innych regulacji na poprawę efektywności w branży ciepłowniczej" wygłosi Paweł Grzejszczak, Partner w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Nowe prawo geologiczne i górnicze"

  07.06.2011 7 czerwca w hotelu Victoria w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Nowe prawo geologiczne i górnicze. Uwarunkowania prawne i środowiskowe poszukiwania i wydobywania węglowodorów i innych kopalin”. W trakcie spotkania wystąpienie pt. "Prawo zamówień publicznych a działalność poszukiwawcza i wydobywcza” wygłosi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

  cały tekst

 • Konferencja "Energetyczne wykorzystanie odpadów"

  02.06.2011 2 czerwca w Hotelu InterContinental w Warszawie odbędzie się konferencja - druga z cyklu konferencji organizowanych przez firmę Ekokogeneracja - pt. "Energetyczne wykorzystanie odpadów". Podczas konferencji Daniel Chojnacki, Senior Associate w naszej kancelarii, wygłosi dwie prezentacje - "Zmiany w sektorze gospodarki odpadami w świetle nowelizacji Ustawy o odpadach oraz Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach" oraz "Energetyczne wykorzystanie odpadów w świetle regulacji prawnych".

  cały tekst

 • Sympozjum "Kosmetyki zgodnie z prawem"

  31.05.2011 W dniach 31 maja - 1 czerwca w Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się sympozjum pt. "Kosmetyki zgodnie z prawem. Najnowsze zmiany przepisów istotne dla branży". Drugiego dnia konferencji prezentację pt. "Jak zarządzać odpadami w firmie kosmetycznej zgodnie z obowiązującym prawem" wygłosi Daniel Chojnacki, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Emisje gazów cieplarnianych i innych substancji"

  30.05.2011 W dniach 30-31 maja w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji pt. "Emisje gazów cieplarnianych i innych substancji". Drugiego dnia spotkania prezentację pt. "Nowa Dyrektywa IPPC w sprawie emisji przemysłowych i Dyrektywa IED w sprawie emisji przemysłowych – ujednolicenie obowiązujących przepisów" poprowadzi mec. Daniel Chojnacki, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Szkolenie "Podatki VAT, CIT i PIT w 2011 roku w branży farmaceutycznej"

  27.05.2011 27 maja w siedzibie dziennika "Rzeczpospolita" odbędzie się szkolenie pt. "Podatki VAT, CIT i PIT w 2011 roku w branży farmaceutycznej ". Spotkanie poprowadzą specjaliści z naszej kancelarii - Izabela Prokofi, Tax Manager i Krzysztof Dyba, Tax Manager.

  cały tekst

 • Aspekty pobierania opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z przystanków oraz dworców

  24.05.2011 24 maja odbędzie się seminarium pt. "Prawne i finansowe aspekty pobierania opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z przystanków oraz dworców w komunikacji miejskiej". W czasie spotkania prezentację pt. "Aspekty prawne korzystania przez operatorów i przewoźników z przystanków komunikacyjnych lub dworców" poprowadzą Aleksandra Auleytner, Partner i Anna Glapa, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Energetyczne wykorzystanie odpadów"

  20.05.2011 20 maja w Hotelu InterContinental w Warszawie odbędzie się konferencja - pierwsza z cyklu konferencji organizowanych przez firmę Ekokogeneracja - pt. "Energetyczne wykorzystanie odpadów". Podczas konferencji Daniel Chojnacki, Senior Associate w naszej kancelarii, wygłosi dwa wystąpienia - "Zmiany w sektorze gospodarki odpadami w świetle nowelizacji Ustawy o odpadach oraz Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach" oraz "Energetyczne wykorzystanie odpadów w świetle regulacji prawnych".

  cały tekst

 • Konferencja "Umowy w energetyce"

  19.05.2011 19 maja w Hotelu Mercure F. Chopin w Warszawie odbędzie się trzecia edycja konferencji pt. "Umowy w energetyce". W czasie spotkania prezentacje wygłoszą eksperci z naszej kancelarii: Katarzyna Radzewicz, Senior Associate - "Hurtowy i detaliczny rynek energii elektrycznej w Polsce. Zmiany w strukturze rynku po wprowadzeniu obliga giełdowego i publicznego"oraz Agata Bator, Senior Associate - "Umowa kompleksowa dostarczania energii elektrycznej".

  cały tekst

 • Warsztaty "Prawo pracy. Praktyczne problemy w świetle najnowszych zmian"

  19.05.2011 W dniach 19-20 maja w Hotelu InterContinental w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Prawo pracy - praktyczne problemy w świetle najnowszych zmian". Łukasz Kuczkowski, Senior Associate w naszej kancelarii poprowadzi w czasie spotkania prezentację pt. "Zasady i praktyka obowiązująca pracodawcę przy wypowiadaniu i rozwiązywaniu umów pracy".

  cały tekst

 • Europejski Kongres Gospodarczy 2011

  16.05.2011 W dniach 16-18 maja w Katowicach odbędzie się trzecia edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Prof. Michał Kulesza będzie jednym z prelegentów i wystąpi w czasie sesji pt. "Finanse samorządów". 

  cały tekst

 • Konferencja "Nowa ustawa refundacyjna – praktyczne omówienie przepisów"

  11.05.2011 W dniach 11-12 maja w Warszawie w hotelu Hyatt odbędzie się konferencja pt. "Nowa ustawa refundacyjna – praktyczne omówienie przepisów". W czasie spotkania, prelekcję pt. "Nowe przepisy "antykorupcyjne"- skutki dla biznesu" wygłosi dr Marcin Matczak.

  cały tekst

 • Konferencja "BIOGAZ - technologie, inwestycje, finansowanie, certyfikaty"

  10.05.2011 W dniach 10-11 maja w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się konferencja "BIOGAZ - technologie, inwestycje, finansowanie, certyfikaty". W czasie tego wydarzenia prezentację wygłoszą m.in. eksperci z naszej kancelarii - dr Bartłomiej Nowak, Counsel - "Prawne aspekty inwestycji w biogazownie – obowiązki przedsiębiorcy" oraz Tomasz Więckowski, Associate - "Przyłączenie źródeł biogazowych do sieci elektroenergetycznej z punktu widzenia operatora sieci".

  cały tekst

 • Warsztaty "Odpowiedzialność Członków Zarządów i Rad Nadzorczych w spółkach kapitałowych"

  14.04.2011 W dniach 14-15 kwietnia w Centrum Konferencyjnym GOLDEN FLOOR w Warszawie odbędą się warsztaty dotyczące odpowiedzialności Członków Zarządów i Rad Nadzorczych w spółkach kapitałowych. W czasie spotkania prezentacje wygłoszą eksperci z naszej kancelarii - Julita Zimoch-Tuchołka, Partner, Robert Niczyporuk, Partner i dr Hanna Gajewska-Kraczkowska, Counsel.

  cały tekst

 • Konferencja "Przygotowanie firm do zmian prawa farmaceutycznego"

  12.04.2011 12 kwietnia w Hotelu Hyatt w Warszawie odbędą się warsztaty realizowane przez kancelarię Domański Zakrzewski Palinka oraz MediPharma Institute. Tematem spotkania będzie "Przygotowanie firm do zmian prawa farmaceutycznego", a prelekcje wygłoszą m.in. dr Marcin Matczak, Partner oraz Tomasz Klimczak, Counsel z naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Gaz dla Polski 2011"

  07.04.2011 7 kwietnia w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się VI edycja konferencji pt. "Gaz dla Polski 2011. Rozwój energetyki gazowej w Polsce". W czasie spotkania prezentację pt. "Otoczenie regulacyjno- prawne inwestycji w elektrownie gazowe" wygłosi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Region – Miasto – Kolej"

  30.03.2011 30 marca w Hotelu Mercure w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Region – Miasto – Kolej. Budowanie zintegrowanych systemów transportu publicznego w Polsce" organizowane przez wydawnictwo "Rynek Kolejowy". W czasie spotkania, w sesji pt. "Prawno - finansowe uwarunkowania integracji transportu pasażerskiego" weźmie udział Anna Glapa, Senior Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Warsztaty "Spory korporacyjne"

  29.03.2011 W dniach 29-30 marca w Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Spory korporacyjne". Drugiego dnia spotkania prelekcję pt. "Możliwość rozstrzygania sporów korporacyjnych przez sąd arbitrażowy" wygłosi Paweł Lewandowski, Partner w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Krajowe Forum Menadżerów ZOZ MEDIMANAGER 2011

  23.03.2011 23 marca w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się Krajowe Forum Menadżerów ZOZ MEDIMANAGER 2011 pod hasłem "Efektywna restrukturyzacja szpitali a tworzenie lokalnych i regionalnych systemów ochrony zdrowia". Spotkanie organizuje Europejskie Centrum Biznesu, a nasza kancelaria jest jego Partnerem Merytorycznym.

  cały tekst

 • Konferencja "Umowy w gazownictwie"

  23.03.2011 23 marca w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Umowy w gazownictwie". W czasie spotkania swoje prezentacje wygłoszą eksperci z naszej kancelarii - Katarzyna Radzewicz - "Umowa o świadczenie usług magazynowania paliw gazowych" i Agata Bator "Umowa kompleksowa dostarczania paliwa gazowego".

  cały tekst

 • El impulso al sector de la construcción en Polonia

  17.03.2011 Desde nuestro despacho de abogados Domański Zakrzewski Palinka, tenemos el placer de invitarles al seminario, que se celebrará el próximo jueves 17 de marzo en Barcelona.

  cały tekst

 • Warsztaty "Pozwolenia na emisję CO2 w okresie 2013-2020"

  16.03.2011 W dniach 16-17 marca odbędą się warsztaty pt. "Pozwolenia na emisję CO2 w okresie 2013-2020 - zasady przydziału uprawnień, nowe ramy prawne". Pierwszego dnia warsztatów z prezentacją pt. "Ramy prawne nowego europejskiego systemu aukcji uprawnień do emisji gazów cieplarnianych (po 1 stycznia 2013)" wystąpi Paweł Grzejszczak, Partner w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Próximos cambios en el sector de residuos en Polonia

  15.03.2011 La Cámara de Comercio Polaco-Española, DZP y Uría Menéndez tienen el placer de invitarles al Seminario titulado "Próximos cambios en el sector de residuos en Polonia".

  cały tekst

 • Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol

  09.03.2011 W dniach 9 - 10 marca w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym odbędzie się XI edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego PowerPol, którego tematem przewodnim będzie "Rok 2011: Perspektywy rozwoju polskiej energetyki". Kongres organizuje Europejskie Centrum Biznesu, a kancelaria DZP jest jego Partnerem Merytorycznym.

  cały tekst

 • Konferencja "Optymalizacja podatkowa"

  08.03.2011 8 marca w hotelu Marriott odbędzie się konferencja pt. "Optymalizacja podatkowa". DZP jest partnerem tego wydarzenia, a Joanna Wierzejska, Tax Partner w naszej kancelarii poprowadzi prezentację pt. "Transakcja „wymiany udziałów” jako optymalizacja podatkowa strategii „wyjścia” z inwestycji".

  cały tekst

 • Konferencja "Implementacja Dyrektywy IED do polskiego ustawodawstwa"

  03.03.2011 W dniach 3-4 marca w hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Implementacja Dyrektywy IED do polskiego ustawodawstwa". W czasie spotkania prelekcje pt. "Zarządzanie uprawnieniami do emisji SO2 i NOX - handel uprawnieniami, bezpieczeństwo transakcji - Aspekty prawne" wygłosi Daniel Chojnacki, Senior Associate w naszej kancelarii. Ponadto mec. Chojnacki weźmie udział w dyskusji nt. wpływu wprowadzanych zmian na polską energetykę i przemysł.

  cały tekst

 • Dystrybucja produktów leczniczych – teraźniejsza oraz przyszła perspektywa

  28.02.2011 28 lutego w siedzibie dziennika "Rzeczpospolita" odbędzie się seminarium "Dystrybucja produktów leczniczych". Spotkanie poprowadzą specjaliści z DZP - Marcin Matczak i Grzegorz Mączyński.

  cały tekst

 • Szkolenie "Odpowiedzialność Członków Zarządu i Rady Nadzorczej w spółkach kapitałowych"

  23.02.2011 23 lutego w centrum konferencyjnym Golden Floor odbędą się warsztaty pt. "Odpowiedzialność Członków Zarządu i Rady Nadzorczej w spółkach kapitałowych". Nasza kancelaria jest Partnerem Merytorycznym spotkania, a swoje prezentacje w czasie szkolenia przedstawią: Robert Niczyporuk, Artur Nowak, dr Hanna Gajewska-Kraczkowska, Błażej Podstawski i Przemysław Furmaga.

  cały tekst

 • Forum eksperckie "Zamówienia publiczne na roboty budowlane"

  22.02.2011 W dniach 22 - 23 lutego odbędzie się forum eksperckie pt. "Zamówienia publiczne na roboty budowlane". W czasie spotkania panel pt. "Potencjał techniczny i finansowy wykonawców" poprowadzi Wojciech Hartung, Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Praktyczne aspekty ochrony własności intelektualnej i przemysłowej w farmacji"

  15.02.2011 W dniach 15-17 lutego odbędzie się konferencja pt. "Praktyczne aspekty ochrony własności intelektualnej i przemysłowej w farmacji". W drugim dniu konferencji prezentację pt. "Działania organów antymonopolowych wobec branży farmaceutycznej" poprowadzi Mikołaj Barczentewicz.

  cały tekst

 • Konferencja "Fuzje i przejęcia – praktyczne aspekty transakcji"

  10.02.2011 10 lutego w Hotelu Marriott odbędzie konferencja pt. "Fuzje i przejęcia – praktyczne aspekty transakcji". W czasie spotkania prelekcje wygłoszą specjaliści z naszej kancelarii: Joanna Wierzejska, Doradca Podatkowy, Partner, Błażej Podstawski, Adwokat, Senior Associate oraz Przemysław Furmaga, Radca Prawny, Associate.

  cały tekst

 • Konferencja "Przyszłość polskich szpitali w kontekście reformy służby zdrowia"

  10.02.2011 10 lutego w Centrum Konferencyjnym przy Al. Jerozolimskich 123 A odbędzie się konferencja pt. "Przyszłość polskich szpitali w kontekście reformy służby zdrowia - aspekty prawno-finansowe". W czasie konferencji prelekcję pt. "Problemy procesu przekształceń SPZOZ w spółkę samorządową i praktyczne metody ich rozwiązania" poprowadzi Piotr Pawłowski, Associate w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • XV Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny POLFARM 2011

  09.02.2011 9 lutego w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się XV Ogólnopolski Kongres Farmaceutyczny - POLFARM 2011  pod hasłem "Nowy kształt rynku zdrowia. Szanse i wyzwania z perspektywy menedżera firmy farmaceutycznej". Spotkanie organizuje Europejskie Centrum Biznesu, a nasza kancelaria jest jego Partnerem Merytorycznym.

  cały tekst

 • Konferencja "Organizacja i finansowanie transportu publicznego"

  08.02.2011 8 lutego w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym przy ul. Bagatela 12 odbędzie się konferencja pt. "Organizacja i finansowanie transportu publicznego według nowej ustawy o publicznym transporcie zbiorowym". W czasie spotkania wystąpią eksperci z naszej kancelarii - Aleksandra Auleytner, Partner oraz  Anna Glapa, Senior Associate.

  cały tekst

 • Konferencja "Zamówienia publiczne"

  04.02.2011 4-5 lutego w Barcelonie odbędzie się konferencja poświęcona zamówieniom publicznym. Prelekcję "Public contracts in Eastern European countries. It is Eastern Europe still a “hot spot” for public contacts?” wygłoszą Katarzyna Kuźma i Wojciech Hartung.

  cały tekst

 • Forum Gospodarcze 2011 w Toruniu

  03.02.2011 W dniach 3-4 lutego w Toruniu odbędzie się XVIII Forum Gospodarcze. Drugiego dnia forum moderatorem Konferencji Samorządowej będzie prof. Michał Kulesza. 

  cały tekst

 • Konferencja "Zmiany w energetyce 2011"

  12.01.2011 12 stycznia w hotelu Gromada w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Zmiany w energetyce 2011". W czasie spotkania swoje prezentacje wygłoszą eksperci z naszej kancelarii: dr Bartłomiej Nowak, Counsel, Katarzyna Radzewicz, Senior Associate i Agata Bator, Senior Associate.

  cały tekst

Bądź na bieżąco z DZP