Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Prawo własności intelektualnej

Znaki towarowe, patenty, innowacje i prawa autorskie to istotny element majątku przedsiębiorstwa. Doradzamy polskim i międzynarodowym firmom, jak chronić wzory użytkowe, know-how, tajemnice handlowe i prawa autorskie. Udzielamy porad z zakresu praw własności dotyczących technologii i praw własności intelektualnej oraz ich przenoszenia na inne podmioty – także w przypadku transakcji korporacyjnych, podziałów, fuzji i przejęć. Usługi kancelarii obejmują m.in.:

  • reprezentację w postępowaniach prowadzonych przed Urzędem Patentowym i właściwymi sądami w zakresie znaków towarowych, usługowych, wzorów przemysłowych i patentów,
  • doradztwo w zakresie przenoszenia praw do znaków towarowych oraz innych oznaczeń towarów i przedsiębiorców,
    doradztwo w zakresie praw autorskich i praw pokrewnych, a także wynalazczości, w szczególności ochrony patentowej wynalazków, ochrony wzorów użytkowych oraz transferu tych praw,
  • reprezentację firm w negocjacjach i sprawach spornych związanych z naruszeniami praw własności intelektualnej i przemysłowej,
  • doradztwo dla firm IT, TMT oraz eCommerce w rozwiązywaniu problemów specyficznych dla charakteru ich działalności,
  • ochronę dóbr osobistych i działania antykryzysowe w przypadku naruszeń, m.in. wsparcie klientów w szybkim reagowaniu na naruszenia, jak również w dochodzeniu przed sądem zadośćuczynienia w postaci sprostowań, przeprosin czy zapłaty odszkodowania,
  • doradztwo w postępowaniach celnych w zakresie monitoringu i zatrzymania importowanych towarów na etapie postępowania celnego, poszukiwania importerów, producentów i przewoźników,
  • zarządzanie, racjonalizacja i audyty praw własności intelektualnej i przemysłowej.

artykuły powiązane

Data Center Nowej Generacji

Konferencja | 13.06.2019 13 czerwca odbędzie się konferencja "Data Center Nowej Generacji", organizowana przez PIRB Sp. z o.o., która będzie spotkaniem liderów, ekspertów i specjalistów w zakresie projektowania, budowy i zarządzania nowoczesnym data center.

cały tekst

Ochrona patentowa wynalazków w obszarze sztucznej inteligencji

Publikacja | 25.02.2019 Rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją mogą stanowić przedmiot ochrony patentowej, a ochrona ta jest coraz bardziej atrakcyjna dla podmiotów prowadzących działalność innowacyjną w tym obszarze.

cały tekst

Przemysł drzewno-meblarski na Warmii i Mazurach - perspektywy inteligentnej specjalizacji

Konferencja | 29.10.2018 29 października odbędzie się konferencja, podczas której Jakub Kubalski będzie mówił o prawach własności intelektualnej w meblarstwie.

cały tekst

Pharmaceutical IP and competition law in Poland: overview

Publikacja | 14.06.2018 The Q&A gives a high level overview of key issues including patents, trade marks, competition law, patent licensing, generic entry, abuse of dominance and parallel imports.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2018 rekomenduje DZP

Aktualność | 12.04.2018 Ukazała się nowa edycja Legal 500 EMEA. DZP jest liderem w kategoriach: Public Law, Energy&natural resources i Dispute Resolution. Nasi eksperci również zostali wyróżnieni.

cały tekst

Aktualne problemy prawa własności intelektualnej

Konferencja | 07.03.2018 7 marca zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową, która ma na celu ukazanie aktualnych oraz najczęściej pojawiających się problemów z zakresu własności intelektualnej.

cały tekst

KRRiT uchyla decyzję w sprawie kary dla TVN

DZP doradza | 11.01.2018 Po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej, Przewodniczący KRRiT uchylił decyzję z 11 grudnia 2017 r. w sprawie TVN nakładającą na nadawcę niemal 1,5 mln PLN kary.

cały tekst

Działalność badawczo-rozwojowa w branży kolejowej

Konferencja | 30.10.2017 30 października zapraszamy do biura DZP na śniadanie biznesowe pt. "Działalność badawczo-rozwojowa w branży kolejowej", które realizujemy wspólnie z Polską Izbą Kolei.

cały tekst

Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki - współtworzymy nowe studia

Aktualność | 14.09.2017 W listopadzie na Wydziale Zarządzania UW rozpoczną się roczne studia podyplomowe "Zarządzanie na Rynku Dzieł Sztuki". To unikalna propozycja, jeśli chodzi o program kształcenia podyplomowego w Polsce.

cały tekst

Pharmaceutical IP and competition law in Poland: overview

Publikacja | 01.07.2017 The Q&A gives a high level overview of key issues including patents, trade marks, competition law, patent licensing, generic entry, abuse of dominance and parallel imports.

cały tekst

Warsztaty "DZP ITEO Knowledge Session"

Konferencja | 29.06.2017 29 czerwca zapraszamy na warsztaty "DZP ITEO Knowledge Session", organizowane w ramach projektu DZP Future. Nasi eksperci opowiedzą o kluczowych aspektach prawnych rozwoju biznesu.

cały tekst

Firmy stawiają na innowacje, ale robią błędy w reg. konkursowych

Publikacja | 10.03.2017 Innowacyjna firma – to bardzo popularne hasło. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na organizację konkursów i programów, których celem jest wyłonienie innowacyjnych projektów.

cały tekst

Międzynarodowe Targi FURNICA i SoFab w Poznaniu

Konferencja | 13.09.2016 W dniach 13-16 września zapraszamy Państwa na Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, w których aktywny udział weźmie Jakub Kubalski.

cały tekst

USP Zdrowie kupiło polsko-szwedzką Grupę Naturell

DZP doradza | 18.07.2016 Grupa USP Zdrowie przejęła 100% akcji Grupy Naturell. Byliśmy głównym doradcą i podmiotem koordynującym polsko-szwedzki zespół prawników, doradców podatkowych i finansowych.

cały tekst

Pokazać na targach design bez rejestracji to błąd

Publikacja | 24.05.2016 W takim przypadku przedsiębiorcę może ratować ulga w nowości. Jednak i wówczas trzeba spełnić określone warunki i zmieścić się w 12-miesięcznym terminie od ujawnienia wzoru

cały tekst

Polska firma IT kupiona przez amerykańskiego giganta

DZP doradza | 17.05.2016 Amerykański SeaChange International Inc., kupił DCC Labs, projektującą rozwiązania dla telewizji cyfrowej i internetowej. Doradzaliśmy DCC Labs oraz właścicielom spółki na wszystkich etapach transakcji.

cały tekst

Zmiany w prawie własności przemysłowej

Publikacja | 16.05.2016 2016 wciąż obfituje w zmiany w zakresie przepisów dot. ochrony praw własności intelektualnej. Istotne nowości to przepisy zw. z ochroną patentów, wzornictwa przemysłowego i znaków towarowych.

cały tekst

Przedsiębiorca będzie sam monitorował znaki towarowe

Publikacja | 05.04.2016 15 kwietnia 2016 r. zmieni się sposób uzyskiwania ochrony na polskie znaki towarowe. Tego dnia wchodzi w życie ustawa z 11 września 2015 r. zmieniająca ustawę – Prawo własności przemysłowej.

cały tekst

Perspektywy finansowania projektów B+R

Konferencja | 22.03.2016 Już 22 marca zapraszamy na spotkanie z prawem własności intelektualnej i nowych technologii. Prelekcje poprowadzą Aleksandra Auleytner, Małgorzata Darowska i Wojciech Dziomdziora.

cały tekst

Właściciel baru nie reklamuje alkoholu

Publikacja | 16.03.2016 Za rozszerzaniem na właścicieli lokali gastronomicznych opłaty za reklamę napojów alkoholowych wydaje się stać dbałość o zabezpieczenie interesów fiskalnych państwa.

cały tekst

Ochrona praw autorskich w dysertacji Aleksandry Auleytner

Aktualność | 12.01.2016 Nakładem C.H. Beck ukazała się praca doktorska Aleksandry Auleytner pt. "Ochrona praw autorskich i pokrewnych a zasady swobodnego przepływu towarów i świadczenia usług w prawie UE".

cały tekst

Usługi chmurowe prawnie regulowane

Publikacja | 20.11.2015 Przedstawiamy naszą publikację "Prawne aspekty usług chmurowych". W formie krótkiego opracowania pokazujemy, jak wiele aspektów regulacyjnych wiąże się z nieustającym rozwojem usług chmurowych.

cały tekst

Sfinalizowaliśmy kolejne przejęcie dla Bauer Media

DZP doradza | 13.08.2015 Doradzaliśmy Grupie Bauer Media przy zakupie 100% udziałów w Mediasoft Polska sp. z o.o., spółce działającej pod nazwą Grupa eBroker, która dołączy do Grupy Interia.pl.

cały tekst

Bauer Media przejmuje największą porównywarkę ubezpieczeniową

DZP doradza | 03.08.2015 Doradzaliśmy Grupie Bauer Media przy zakupie 100% akcji spółki Rankomat.pl SA - właściciela największej w Polsce porównywarki specjalizującej się w ubezpieczeniach samochodowych.

cały tekst

DZP summary: IP Overview of Poland

Publikacja | 30.07.2015 Recent developments in IP field in Poland: The year 2014 marked a year of not-so-little change in terms of legal requirements towards marketing in general and online game marketing in particular.

cały tekst

UZP rekomenduje wzorcowe dokumenty współtworzone przez ekspertów DZP

DZP doradza | 30.12.2014 Urząd Zamówień Publicznych opublikował i zarekomendował na swojej stronie internetowej wzorcowe dokumenty dotyczące zamówień publicznych, nad przygotowaniem których pracowali prawnicy DZP.

cały tekst

Legal 500 EMEA 2014 rekomenduje DZP

Aktualność | 10.04.2014 Właśnie ukazała się nowa edycja rankingu Legal 500 EMEA. Jak co roku, zarówno poszczególne praktyki, jak i nasi eksperci, zostali wysoko ocenieni i rekomendowani w 10 kategoriach.

cały tekst

Angielskie tłumaczenie Prawa autorskiego i PWP już na rynku

Aktualność | 27.03.2014 Już jest dostępne tłumaczenie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz Prawa własności przemysłowej przygotowane przez ekspertów DZP we współpracy z C.H. Beck.

cały tekst

Na rynku praw autorskich trudno o prawdziwą konkurencję

Publikacja | 16.04.2013 Sąd Unii Europejskiej nie znalazł dowodów na to, by skupione w CISAC organizacje zarządzające prawami autorskimi się zmówiły. Czy w praktyce wyrok ten oznacza zgodę na monopol danej organizacji na danym terenie?

cały tekst

Raport o usługach cloud computing w działalności ubezpieczeniowej

Publikacja | 15.01.2013 Prezentujemy Państwu nasza najnowszą publikację "Raport o usługach cloud computing w działalności ubezpieczeniowej" przygotowany dla Polskiej Izby Ubezpieczeń.

cały tekst

Game Industry Trends 2012

Konferencja | 17.09.2012 W dniach 17-18 września w Warszawie juz po raz drugi odbędzie się konferencja "Game Industry Trends 2012" dotycząca biznesu growego w Polsce i na świecie. Podczas dwudniowej konferencji zaprezentowani zostaną czołowi gracze rynkowi, najnowsze raporty i badania, trendy oraz zmiany na tym niezwykle dynamicznym rynku. Pierwszego dnia spotkania prezentację pt. "Prawo w grach komputerowych – dane osobowe w MMORPG i grach online, ochrona know how, umowy dystrybucyjne" poprowadzą Aleksandra Auleytner, Szef Praktyki IP&TMT w kancelarii DZP oraz Jakub Kubalski, Junior Associate i Rafał Kłoczko, Junior Associate.

cały tekst

Raisio wzbogaca portfolio swoich produktów

DZP doradza | 20.03.2012 Kancelaria doradzała spółce Raisio przy zakupie zorganizowanej części przedsiębiorstwa PPH Sulma Sp. z o.o. ZPCh, producenta makaronów i kasz. Doradztwo obejmowało nie tylko sprzedaż aktywów, ale także prawa do znaków towarowych produktów. Dzięki nabyciu Sulma Sp. z o.o., Raisio kontynuuje strategię powiększania swojego udziału w rynku w Polsce.

cały tekst

ACTA nie jest taka groźna, rewolucji nie będzie

Publikacja | 31.01.2012 ACTA wpisuje się w trend regulacji przyjmowanych przez państwa wysoko rozwinięte od czasów porozumienia w sprawie handlowych aspektów praw własności intelektualnej (TRIPS).

cały tekst

International Licensing - Poland

Publikacja | 10.10.2011 The licensor uses a licence to grant the right to use that intellectual property to a third person. The licensee does't become the owner or holder of the right but merely acquires the right to use the intellectual property under the terms of the licence.

cały tekst

Wsparcie GITD przy projekcie automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym

DZP doradza | 30.04.2011 Kancelaria wspiera Główny Inspektorat Transportu Drogowego ("GITD") w realizacji projektu "Rozwój systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym (budowa centralnego systemu do automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym)".

cały tekst

Zatrzymania celne w najnowszym raporcie DZP

Publikacja | 29.11.2010 Prezentujemy "Raport o skali zatrzymań celnych towarów w związku z naruszeniami praw własności intelektualnej w Polsce i w Unii Europejskiej”, którego autorami są prawnicy z Praktyki IP&TMT..

cały tekst

Raport "Intranet a Prawo"

Publikacja | 20.10.2010 Właśnie ukazał się raport pt. "Intranet a prawo – Vademecum dla Managerów, Redaktorów i Administratorów Intranetu”, który powstał we współpracy z firmą Kolibro Intranet & BMP Experts.

cały tekst

DZP uruchamia kolejny blog prawniczy

Aktualność | 06.09.2010 Na początku września kancelaria Domański Zakrzewski Palinka uruchomiła kolejny specjalistyczny blog prawniczy - IP Law Blog, który będzie poświęcony prawom własności intelektualnej.  

cały tekst