Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Wsparcie prawne dla founderów - jak i dlaczego kancelaria może owocnie współpracować ze startupami

18.03.2023

Autorzy:
Maciej Zajda

W programie Startup Chat by COBIN Angels Maciej Zajda, lider projektu DZP Future, rozmawiał z Joanną Jasińską, COO VCLeaders, o przyszłości rynku startupowego w Polsce oraz modelu współpracy DZP z innowacyjnymi przedsiębiorcami.

Maciej opowiedział o korzyściach, jakie daje founderom współpraca z dużą kancelarią prawną oraz przedstawił zakres wsparcia, jakie jest udzielane startupom w ramach projektu DZP Future. - Nasza kancelaria realizując projekt DZP Future chce być blisko projektów biznesowych, blisko ludzi, którzy je budują i jeszcze bliżej wzrostu, który wiąże się z inwestycjami startupowymi. Inwestujemy naszą wiedzę, czas i doświadczenie wypracowane we współpracy z tzw. dużym biznesem oraz łączymy founderów z klasycznymi klientami. Jesteśmy poniekąd hubem, który wspiera przedsiębiorców merytorycznie, biznesowo oraz networkingowo - opisywał Maciej.

Rozmówcy poruszyli także temat relacji tradycyjnego biznesu i firm rodzinnych z rynkiem starupowym w Polsce. Zmiany generacyjne w rodzimych firmach rodzinnych, ale też potrzeba dywersyfikacji portfela, ucieczka przed inflacją i duża konkurencja na klasycznych rynkach kapitałowych, coraz częściej skłaniają też biznes do poszukiwania nowych przestrzeni inwestycyjnych. Jest to także związane z tym, że sukcesorzy nie zawsze chcą pracować w tradycyjnym biznesie prowadzonym przez nestorów.

- Nestorzy, którzy 30 lat prowadzili duże przedsiębiorstwa sami często mają obawy przed wejściem w rynek startupowy, bo nie rozumieją reguł i obszarów, w jakich one się poruszają. Dlatego jest to nasza rola, by im to ułatwić bądź, by wprowadzić dzięki nim młode osoby - ich dzieci - w przestrzeń startupów. To daje duże szanse na to, by w przyszłości ten przedstwiciel młodszego pokolenia mógł np. stać się inswestorem zawodowym, który uczyni rozwinie w sobie pasję budowania nowych przedsięwzięć biznesowych - podsumowywał Maciej.

Cała rozmowa dostępna jest na kanale YouTube.

 

 

 

Bądź na bieżąco z DZP