Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Przepisy utrudniające sp. z o.o. pozyskanie inwestora przez platformę internetową już obowiązują

14.11.2023

Autorzy:
Dr Joanna Róg-Dyrda

Spółki z o.o. chcące oferować inwestycje w udziały nie mogą już korzystać przy tym z pośrednictwa dostawcy usług finansowania społecznościowego, czyli licencjonowanej platformy crowfoundingowej. Zabronione jest także tworzenie publicznie dostępnych platform, na których oferowano by inwestycję w udziały w spółkach z o.o. na takich zasadach jak w przypadku licencjonowanych platform i oferowania inwestycji w instrumenty finansowe.

Ograniczono również w ogóle możliwość oferowania czy promowania inwestycji w spółkę z o.o., która miałaby polegać na objęciu lub nabyciu udziałów w takiej spółce. Obowiązujące od 10 listopada br. przepisy kodeksu spółek handlowych, wprowadzone przez ustawę o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, zakazują kierowania do nieoznaczonego adresata oferty nabycia lub objęcia udziałów w spółkach z o.o.

(…)

Cały artykuł dr Joanny Róg-Dyrdy, Counsel z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych dostępny w serwisie Dziennika Gazety Prawnej.

Bądź na bieżąco z DZP