Gdzie znajdę przystępnie podane, różnorodne informacje prawne?

Centrum prasowe DZP.

Bank i kancelaria wspólnie trzymają gardę

01.12.2013

Autorzy:
Andrzej Foltyn

Jeżeli polski przedsiębiorca, klient private bankingu, myśli, że może się obyć bez wspólnego wsparcia banku i kancelarii prawnej, to jest w ogromnym błędzie-mówią jednym głosem Maurycy Kiihn, wiceprezes Noble Banku, i Andrzej Foltyn, partner w kancelarii Domański Zakrzewski Palinka.

Wealth Guard, kompleksowa usługa zarządzania majątkiem prywatnym i firmowym przy wsparciu kancelarii prawnej, jest na rynku już trzeci miesiąc. Czy klienci zdążyli się z nią zapoznać? Maurycy Kiihn: Zapoznać? Czterdziestu klientów private bankingu Noble Banku skorzystało z Wealth Guard, by zdiagnozować i przekazać specjalistom z banku i kancelarii DZP Domański Zakrzewski Palinka problemy, które wymagają szybkiego rozwiązania. Jakiego rodzaju problemy?

Maurycy Kiihn: Zdecydowana wiekszość realizowanych dotąd projektów dotyczy planowania podatkowego, co nie oznacza
jednak, że tylko ta sfera oferty Wealth Guard cieszy się powodzeniem. Należy pamiętać, że jesteśmy w okresie adaptacji
nowej usługi, klienci testują ją na najbardziej pilnych potrzebach, a do takich należyą właśnie problemy natury podatkowej.
Na sukcesję i kwestie testamentów przyjdzie czas w następnej kolejności. Andrzej Foltyn: Na duże zainteresowanie akurat tym segmentem usług ma wpływ na pewno fakt, że stoimy w obliczu poważnych zmian systemu podatkowego, np. zupełnie innego traktowania spółek komandytowo-akcyjnych. Zapowiadają się kolejne, co zmusza klientów do strategicznego myślenia o swoich majątkach.

Całość artykułu dostępna w załączonym pliku PDF

Bądź na bieżąco z DZP