Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

4. edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

05.05.2015

Autorzy:
Paweł Lewandowski
Maciej Orkusz
Beata Cieszyńska

W najbliższy czwartek (7 maja) nasza kancelaria będzie gospodarzem 4. edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan 2015. Organizatorem spotkania jest Sąd Arbitrażowy Lewiatan, a DZP, już po raz drugi, jest "Kancelarią wspierającą" to wydarzenie.

Prawnicy uczestniczący w Konkursie najpierw przygotowali pisma procesowe na podstawie przedstawionego kazusu, a teraz, przed 3-osobowym składami orzekającymi (najpierw w eliminacjach, potem ćwierćfinałach, półfinałach i wreszcie w finale) złożonymi z doświadczonych praktyków, będą występować podczas symulowanych rozpraw. W składach orzekających z ramienia DZP na różnych etapach zasiądą Paweł Lewandowski i Maciej Orkusz, a w samym konkursie wezmą udział młodzi prawnicy z naszej kancelarii – Beata Cieszyńska i Michał Aleksander Kulesza.

KAL 2015 to konkurs dla aplikantów adwokackich i radcowskich, należący do kategorii tzw. moot courts, oparty na symulacjach postępowań arbitrażowych, a sukces poprzednich edycji pokazuje, że tego typu inicjatywa spotyka się każdego roku z ogromnym zainteresowaniem. Tegoroczna edycja dotyczy sporu powstałego między spółkami działającymi w sektorze energetycznym.

 

Bądź na bieżąco z DZP