Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

DZP z Bankiem Światowym analizują zamówienia publiczne

23.10.2015

Autorzy:
Marcin Krakowiak
Katarzyna Kuźma
Dr Wojciech Hartung

Miło nam poinformować, że 19 października Bank Światowy opublikował raport "Benchmarking Public Procurement 2016", którego współautorami są eksperci Praktyki Infrastruktury i Energetyki w naszej kancelarii. Raport jest nieocenionym źródłem wiedzy ponieważ analizuje otoczenie regulacyjne dotyczące zamówień publicznych w 77 krajach, w tym w Polsce.

Raport, do którego wkład przygotowali Marcin Krakowiak, Partner i Szef Praktyki Infrastruktury i Energetyki, Katarzyna Kuźma, Partner i Wojciech Hartung, Counsel, opisuje wpływ jaki przepisy prawa mają na współpracę sektora prywatnego z administracją publiczną. Autorzy skupiają się też na kwestii transparentności oraz najistotniejszych zagadnieniach utrudniających prywatnym przedsiębiorcom, w szczególności zaliczanym do kategorii MŚP, aktywny udział w procesie udzielania zamówień publicznych.

Zawarte w raporcie empiryczne dane mogą stanowić praktyczne wskazówki dla administracji publicznej w poszczególnych krajach. Wytyczne dotyczą tworzenia ram i szczegółowych przepisów regulujących sektor zamówień publicznych.

Opracowanie jest użytecznym narzędziem zarówno dla sektora administracji, sektora prywatnego, jak i dla pogłębionych studiów akademickich.

Bądź na bieżąco z DZP