Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Paweł Lewandowski dołącza do Rady Arbitrażowej SA KIG

13.02.2023

9 lutego Prezydium Krajowej Izby Gospodarczej podjęło uchwałę w sprawie rozszerzenia składu Rady Arbitrażowej o Pawła Lewandowskiego, Partnera i Współzarządzającego Praktyką Postępowań Spornych. To pierwsze rozszerzenie Rady, która rozpoczęła kadencję na lata 2023-2026. Przewodniczącą gremium została wybrana Monika Hartung. 

Sąd Arbitrażowy przy KIG w Warszawie powołany został 1 stycznia 1950 roku i funkcjonował pod nazwą Kolegium Arbitrów przy Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego, jako niezależna jednostka powołana do rozstrzygania sporów wynikających z międzynarodowych stosunków handlowych. Od 1990 roku Sąd Arbitrażowy kontynuuje swoją działalność w ramach Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Jest najbardziej uznanym i renomowanym stałym sądem polubownym w Polsce. Rośnie jego popularność w tej części Europy.

Paweł, który dołączy do Rady jest pełnomocnikiem w licznych sprawach sądowych i arbitrażowych, w tym zwłaszcza sporów w zakresie robót budowlanych. Doradzał również klientom w postępowaniach egzekucyjnych oraz postępowaniach o uznanie i wykonanie zagranicznych orzeczeń sądowych i arbitrażowych. Jego praca i doświadczenie zostały wielokrotnie docenione w prestiżowych międzynarodowych rankingach Chambers&Partners oraz Legal 500.

Bądź na bieżąco z DZP