Kiedy doradca staje się partnerem?

DZP partnerem konkursu Anioł Biznesu Roku 2022

Konkurs Anioł Biznesu Roku (Business Angel of the Year), którego głównym organizatorem jest COBIN Angels – największe stowarzyszenie zawodowe aniołów biznesu w Polsce – wyróżnia inwestorów prywatnych, którzy odgrywają znaczącą rolę we wspieraniu ekosystemu startupów w Polsce. Celem konkursu jest wzmocnienie postrzegania inwestycji anielskich nie tylko jako sposobu alokacji kapitału, ale także atrakcyjnej ścieżki rozwoju.

Do udziału w pracach Kapituły konkursu BAY 2022, która wyłoni finalistów 6 kategorii, został w tym roku zaproszony Krzysztof Zakrzewski, Partner Zarządzający DZP.

- Wyłonienie tegorocznych finalistów było niemałym wyzwaniem. Wielu spośród zgłoszonych to prawdziwie inspirujący liderzy, którzy swoim zaangażowaniem zmieniają krajobraz rynku startupowego. Bierzemy to oczywiście za dobrą monetę i traktujemy jako dowód, że głosy o spowolnieniu i wyraźnym spadku zainteresowania inwestycjami anielskimi są jednak przesadzone. Polscy przedsiębiorcy wciąż chętnie wspierają odważne i nowatorskie przedsięwzięcia – podsumował Krzysztof Zakrzewski.

W DZP od lat wspieramy inwestorów i founderów w projektach startupowych.  Nasze dotychczasowe doświadczenia zdobyte szczególnie w projekcie DZP Future, prowadzonym przez Macieja Zajdę z Praktyki Rynków Kapitałowych i Inwestycji Finansowych, jasno pokazują, jak złożony i wymagający jest proces inwestycyjny, szczególnie dla debiutujących. Doceniając wyróżniających się inwestorów prywatnych, którzy są na początku swojej współpracy ze startupami nasza kancelaria została Partnerem kategorii Debiutant Roku w konkursie Business Angel of the Year 2022. Nagrodę podczas oficjalnej gali wręczy Piotr Andrzejczak, Partner z Praktyki Prawa Spółek Fuzji i Przejęć, od lat doradzający firmom rodzinnym i prywatnym przedsiębiorcom.

Ogłoszenie wyników wszystkich kategorii nastąpi 7 marca w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wydarzeniu towarzyszyć będą panele dyskusyjne, podczas których inwestorzy, przedsiębiorcy i doradcy biznesowi będą dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z inwestowaniem na ryku startupowym. W panelu poświęconym relacjom biznesu rodzinnego z rynkiem venture capital weźmie udział Joanna Wierzejska, Partner z Praktyki Podatkowej doradzająca w kwestiach podatkowych związanych z fuzjami i przejęciami oraz z wyborem efektywnej podatkowo struktury prowadzenia działalności, inwestowania i przeprowadzania transakcji.

Więcej na temat nagrody Business Angel of the Year 2022 na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP