Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Program Empowering Women in Agrifood (EWA)

14.06.2023

Program Empowering Women in Agrifood (EWA) powstał, aby wspierać kobiety w rozwoju ich działalności biznesowej w sektorze agrifood, nie tylko poprzez finansowanie, ale przede wszystkim poprzez dostosowane do potrzeb szkolenia, mentoring i networking. Celem programu jest kompleksowe wsparcie przedsiębiorczyń na wczesnym etapie ich kariery oraz wykorzystanie ich potencjału, poprzez zapewnienie im dostępu do wiedzy i sieci kontaktów, dzięki którym będą mogły z powodzeniem rozpocząć i rozwinąć zrównoważoną działalność gospodarczą w sektorze agrifood.

Kancelaria DZP od lat wspiera innowacyjne podmioty o wysokim potencjale wzrostu w ramach programu DZP | Future, dlatego 14 czerwca w naszym warszawskim biurze gościliśmy uczestniczki programu EWA, organizowanego przez EiT Food.

Spotkanie otworzyli Paulina Brym-Ciuba, CEO StartupHub Poland, Maciej Zajda, koordynator projektu DZP | Future wspierającego startupy, a także Aleksandra Bara, Project Manager z EiT Food. Podczas wydarzenia uczestniczki programu zaprezentowały swoje innowacyjne projekty z branży agrifood, a Noemi Malska, General Manager w Findings, wygłosiła prelekcję „Startup w agrifood: od pomysłu do skalowania”.

Ponadto, eksperci DZP: Paweł Mirosz, doradca ds. prawa żywnościowego, a także Martyna Gruszka i Michał Nita z Praktyki IP&TMT omówili prawne aspekty działalności w branży rolno-spożywczej ze szczególnym uwzględnieniem prawa żywnościowego i ochrony praw własności intelektualnej w Polsce. Paweł Mirosz w swojej prezentacji skupił się na najważniejszych zasadach i wymaganiach prawa żywnościowego, w tym dotyczących wprowadzania produktów na rynek UE, a także omówił strategię Komisji Europejskiej na rzecz zrównoważonego systemu żywnościowego. Martyna Gruszka przedstawiła uczestniczkom prawnoautorską ochronę nowoczesnych rozwiązań IT w sektorze agrotech, a Michał Nita zaprezentował problematykę ochrony własności przemysłowej w hodowli roślin i biotechnologii.

W programie EWA bierze udział 10 założycielek startupów z branży agrifood, które przez 6 miesięcy będą rozwijać swoje pomysły na innowacyjne przedsiębiorstwa pod okiem doświadczonych mentorek.

Więcej informacji o programie EWA na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z DZP