Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Kancelaria DZP doradzała Grupie Bauer Media przy zakupie 100% akcji spółki Rankomat.pl SA - właściciela największej w Polsce porównywarki ubezpieczeniowej, specjalizującej się w ubezpieczeniach samochodowych. Rankomat wejdzie w skład Grupy Interia.pl.

Zakup Rankomat.pl to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju Interii oraz całej Grupy Bauer Media. Pozyskanie lidera na tak perspektywicznym rynku jest zasadniczym krokiem w rozbudowywaniu przez Bauer swojej oferty produktów ubezpieczeniowych i finansowych na polskim rynku. Grupa Interia.pl to czołowy gracz na rynku internetowym w Polsce. Flagowym produktem Grupy jest portal horyzontalny Interia.pl. Portfolio firmy uzupełniają serwisy tematyczne oraz agencja Semahead. Interia.pl jest także jednym z największych podmiotów na polskim rynku reklamy online, w jej strukturach działają sieci reklamowe AdStyle, TechnoAd oraz AdRetail.

Eksperci kancelarii DZP od lat kompleksowo doradzają Grupie Bauer. Przy tej transakcji reprezentowaliśmy klienta w procesie przejęcia, które obejmowało przeprowadzenie badania due diligence, przygotowanie projektów umowy sprzedaży akcji i umów pomocniczych oraz negocjowanie samej transakcji. Naszym zadaniem było zbadanie i ujęcie w umowach unikalnych problemów i rodzajów ryzyka związanych z działalnością porównywarki.

W obsługę transakcji zaangażowani byli prawnicy z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i PrzejęćJulita Zimoch-Tuchołka, Monika Malinowska-Hyla i Joanna Schubel, a aspekty finansowe koordynowali Maciej Goszczyk i Tomasz Kalicki (Praktyka Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych). W zakresie praw własności intelektualnej oraz umów wdrożeniowych dotyczących oprogramowania klientowi doradzali Jarosław Konecko i Dawid Sierżant z Praktyki IP&TMT.

Bądź na bieżąco z DZP