Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

14 października podpisano umowę strategicznego partnerstwa między MEDCOM sp. z o.o. a Mitsubishi Electric Corporation (MELCO) w ramach której, MELCO zainwestuje i kupi mniejszościowy pakiet (49%) udziałów w MEDCOM. Inwestycja wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kancelaria DZP była doradcą spółki MEDCOM i jej udziałowców, towarzysząc klientowi od początku procesu negocjacyjnego z japońskim liderem rynku urządzeń elektrycznych i energoelektroniki. Jak zapewniają obie strony transakcji, połączenie obu partnerów pozwoli na osiągnięcie wspólnego wzrostu i dalszą poprawę jakości rozwiązań oferowanym klientom w Polsce i na całym świecie.

Z ramienia DZP klientowi doradzał zespół prawników Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć: Marek Świątkowski, Partner, Igor Barcew, Senior Associate, Paweł Pioruński, Senior Associate oraz Damian Szczygielski, Associate. W zakresie prawa konkurencji doradzała Marta Balcerowska, Associate, a w kwestiach podatkowych klienta wspierali Joanna Wierzejska, Tax Partner oraz Grzegorz Sprawka, Tax Manager.

Dzięki współpracy z MELCO, MEDCOM planuje dalszy dynamiczny rozwój technologiczny, przez połączenie własnych przełomowych rozwiązań z możliwościami komponentów półprzewodnikowych opartych na technologii SiC (węglik krzemu), produkowanych przez MELCO. Technologia SiC w ciągu kilku lub kilkunastu lat zastąpi obecnie najpopularniejsze komponenty krzemowe. Bliska współpraca z laboratoriami badawczymi MELCO pozwoli na wprowadzenie najnowocześniejszych rozwiązań do urządzeń projektowanych przez polską firmę. MEDCOM będzie współpracował z MELCO we wspólnych projektach badawczo-rozwojowych, oraz poprawi pozycję rynkową grupy w Europie. Rozwiązania techniczne oferowane przez MEDCOM, w szczególności w zakresie lekkich pojazdów szynowych (tramwaje) i urządzeń dedykowanych do modernizowanych pojazdów, stanowią uzupełnienie oferty MELCO, która posiada ogromne doświadczenie w kolejach dużych prędkości, pojazdach metra i przetwornicach dużych mocy. Dodatkowo, MEDCOM będzie miał możliwość uzupełnienia kolejowych systemów napędowych o transformatory trakcyjne i inne komplementarne produkty oferowane przez MELCO.

 

Bądź na bieżąco z DZP