Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

FBSerwis przejmuje spółki z grupy Trans-Formers

21.06.2017

Doradzaliśmy FBSerwis przy zakupie 100% udziałów Przedsiębiorstwa Higieny Komunalnej Trans-Formers Wrocław, jednego z liderów rynku gospodarki odpadami na Dolnym Śląsku oraz 100% udziałów Trans-Formers Karpatia. Łączna wartość transakcji wynosi 155 mln PLN.

Jest to już trzecie w ciągu ostatnich 3 lat przejęcie spółek z branży gospodarki odpadami komunalnymi przez FBSerwis. W 2015 roku FBSerwis kupiła 100% udziałów firmy Pro Eko Natura z Dolnego Śląska (obecnie FBSerwis Dolny Śląsk), a w roku 2016 80% udziałów spółki Amest Kamieńsk z okolic Łodzi (obecnie FBSerwis Kamieńsk). Wówczas również doradzali jej eksperci z naszej kancelarii. 

Spółki PHK Trans-Formers Wrocław i Trans-Formers Karparia swoją działalność koncentrują w obszarze odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych oraz higieny komunalnej.

FBSerwis, opierając się na międzynarodowych doświadczeniach, świadczy m.in. usługi w zakresie kompleksowej obsługi nieruchomości, utrzymania infrastruktury i przemysłu oraz usługi środowiskowe, w tym, na coraz większą skalę - usługi obejmujące transport i zagospodarowanie odpadów.

Z ramienia kancelarii sprawę prowadzili specjaliści z Praktyki Infrastruktury i Energetyki: Marcin Krakowiak, Partner i Szef Praktyki oraz Michał Przychoda, Associate.

Bądź na bieżąco z DZP