Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Dolnośląskie Centrum Onkologii z certyfikatem ISO 37001:2016

11.10.2017

Doradzaliśmy Dolnośląskiemu Centrum Onkologii we Wrocławiu, jednemu z największych szpitali onkologicznych w Polsce, które jako pierwszy szpital oraz jeden z pierwszych podmiotów w Polsce, zdecydowało się wdrożyć nową normę antykorupcyjną ISO 37001:2016.

Wprowadzenie systemu przeciwdziałania korupcji zgodnego z normą ISO 37001:2016 przez szpital państwowy świadczy o tym, że Centrum dba o najwyższy standard w zapobieganiu zjawiskom korupcji w organizacji i stanowi przykład dla innych jednostek w systemie opieki zdrowotnej. Jest także dowodem nie tylko dla pracowników, ale także dla pacjentów i kontrahentów, że DCO w sposób świadomy i z najwyższą starannością podejmuje wszelkie możliwe działania aby przeciwdziałać temu ryzyku.

Od stycznia br. możliwe jest wprowadzenie i certyfikowanie nowej normy antykorupcyjnej ISO 37001:2016. Norma ta wyznacza najwyższe standardy, jest normą najpełniejszą i co najważniejsze - podlega certyfikacji, dzięki czemu każdy podmiot, który ją wdrożył może potwierdzić ten fakt certyfikatem. Na arenie międzynarodowej świadczy to o implementacji dobrych praktyk kontroli antykorupcyjnej. Norma jest w pełni uniwersalna i może zostać wdrożona w każdej organizacji niezależnie od jej wielkości i dotychczas posiadanych systemów zarządzania ryzykiem.

W projekt zaangażowali się Anna Partyka-Opiela, Senior Associate, lider zespołu compliance, Krzysztof Krak oraz Sabina Kornacka-Wieteska, Associate.

Bądź na bieżąco z DZP