Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

EME Aero i Warbud wybudują zakład dla lotniczych silników odrzutowych

12.06.2018

12 czerwca w Rzeszowie spółka EME Aero sp. z o.o. oraz Warbud S.A. podpisali umowę na budowę zakładu zajmującego się konserwacją, przeglądami i naprawą lotniczych silników odrzutowych wytwarzanych przez amerykańską firmę Pratt&Whitney (silniki te wykorzystywane są m.in. w samolotach Airbus A320neo oraz Bombardier CS). Podpisanie umowy to efekt kilkumiesięcznego przetargu, w którym uczestniczyły jedne z największych firm budowlanych obecnych na polskim rynku.

Spółce EME Aero sp. z o.o., czyli inwestorowi, doradzał zespół ekspertów kierowany przez Tomasza Darowskiego, Partnera w Praktyce Infrastruktury i Energetyki. Zakres doradztwa obejmował przygotowanie projektu umowy o roboty budowlane i reprezentację spółki w trakcie negocjacji i przy zawarciu tej umowy.

Spółka EME Aero sp. z o.o. powstała w wyniku umowy zawartej 4 grudnia 2017 r. pomiędzy niemieckim producentem zespołów napędowych dla lotnictwa wojskowego i cywilnego - firmy MTU Aero Engines AG z Monachium i największym przewoźnikiem - Lufthansa Technik AG.

Z naszej strony doradztwo w procesie zawierania joint venture pomiędzy MTU Aero Engines AG a Lufthansa Technik AG prowadzone było przez ekspertów z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Marcina Krakowiaka, Partnera oraz Krzysztofa Fliszkiewicza, Senior Associate.

Każdy z partnerów w spółce ma 50% udziałów, a łączna kwota wspólnych inwestycji do 2020 r. wyniesie 150 mln EUR.

Bądź na bieżąco z DZP