Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP przeprowadziło pierwszy zdalny closing w dobie pandemii koronawirusa

31.03.2020

Autorzy:
Dr Marek Świątkowski
Joanna Wierzejska
Tomasz Leszczewski
Joanna Fasula
Oliwia Dziamecka

W dniu 31 marca 2020 r. DZP doradzało przy sfinalizowaniu transakcji sprzedaży 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki prowadzającej działalność w zakresie skupu i uboju bydła. Ze względu na niebezpieczeństwo wywołane pandemią koronawirusa, closing odbył się bez udziału prawników obu stron transakcji.

Nasze doradztwo transakcyjne w tym projekcie obejmowało kompleksową obsługę prawną transakcji po stronie sprzedających, w tym przygotowanie dokumentacji transakcyjnej oraz wsparcie w negocjacjach i sfinalizowaniu sprzedaży. Zamknięcie transakcji odbyło się bez udziału doradców stron, a osoby podpisujące wchodziły do kancelarii notarialnej i podpisywały dokumenty pojedynczo. To pierwszy w DZP tego rodzaju closing przygotowany i przeprowadzony zdalnie.

Z ramienia DZP klientowi doradzał zespół prawników Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć: Marek Świątkowski, Partner, Joanna Fasula, Associate, oraz Oliwia Dziamecka, Associate oraz doradcy z Praktyki Podatkowej: Joanna Wierzejska, Partner oraz Tomasz Leszczewski, Senior Tax Manager.

Bądź na bieżąco z DZP