Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

LUEG, niemiecki lider branży automotive, kupuje udziały w grupie produkującej karetki

24.11.2021

DZP doradzało LUEG, niemieckiemu liderowi branży automotive w zakupie udziałów grupy WAS, która specjalizuje się w produkcji karetek. Łącznie w ubiegłym roku spółki z grupy WAS wypuściły na rynek 1500 ambulansów. Znaczna ich część powstała w polskim zakładzie produkcyjnym. Transakcja sprzedaży udziałów w grupie WAS na rzecz klienta DZP została zamknięta na początku listopada 2021 r.

Doradztwo DZP obejmowało prawne due diligence polskiej spółki z grupy WAS, przygotowanie dokumentów dot. polskich aspektów transakcji oraz wsparcie niemieckiego doradcy w przygotowaniu umów transakcyjnych i w negocjacjach dotyczących polisy W&I.

Z ramienia DZP klientowi doradzali specjalizujący się w transakcjach M&A prawnicy z zespołu German Desk: Julita Zimoch-Tuchołka, Partner oraz Joanna Schubel, Senior Associate. Nasze ekspertki wspierały LUEG w tym międzynarodowym projekcie wspólnie z Dr. Urlich Irriger i Dr. Maximiliamem Schauf z niemieckiej kancelarii KÜMMERLEIN Rechtsanwälte & Notare wraz z zespołem prawników z angielskiej kancelarii Burges Salmon.

Bądź na bieżąco z DZP