Czy rozwiążę najbardziej skomplikowane problemy?

Różnorodne praktyki. Jedna analiza. Twoje rozwiązanie.

Zespół German Desk

Od 1993 roku skutecznie doradzamy wielu klientom, pochodzącym z niemieckiego obszaru językowego, wspierając ich w transgranicznych projektach. Nasze doświadczenie wskazuje, że ani sama perfekcyjna znajomość języka, ani też tylko wiedza prawnicza, nie są wystarczające, by doradzać prawnie na najwyższym poziomie. W tym celu konieczna jest doskonała znajomość porządku prawnego obowiązującego u danego klienta. Tylko w taki sposób możemy zrozumieć tok myślenia naszych klientów.

Od zespołów german desk działających w innych kancelariach odróżnia nas m.in. fakt, że w każdym obszarze naszego doradztwa dysponujemy ekspertem, który mówi po niemiecku i zna tamtejszy system prawny. Stąd też każdy projekt naszych niemieckojęzycznych klientów jesteśmy w stanie wesprzeć specjalnie dla takiego projektu utworzonym zespołem posługującym się językiem niemieckim, by w ten sposób odpowiedzieć na zapotrzebowanie naszego klienta i zapewnić mu dedykowane doradztwo prawne.

Jesteśmy zespołem, który przekracza granice wyznaczone przez poszczególne obszary doradztwa prawnego. Oferujemy naszym niemieckojęzycznym klientom kompleksowe wsparcie prawne w następujących obszarach: 

  • prawo pracy
  • ochrona danych osobowych
  • prawo spółek oraz M&A
  • infrastruktura & energetyka
  • IT/IP/e-commerce
  • rynki kapitałowe i instytucje finansowe
  • doradztwo procesowe i prowadzenie sporów
  • doradztwo podatkowe
  • ubezpieczenia

Wszyscy nasi prawnicy oraz współpracownicy, którzy tworzą german desk, dysponują – oprócz wykształcenia prawniczego zdobytego w Polsce – również doskonałą znajomością zagranicznych systemów prawa, zdobytą m.in. na niemieckich uniwersytetach, a także wieloletnim doświadczeniem w doradztwie prawnym na rzecz klientów pochodzących z niemieckiego obszaru językowego.

W przypadku dalszych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z członkami zespołu german desk. Możecie Państwo skorzystać również z możliwości przesłania do nas wiadomości e-mail na adres:

germandesk@dzp.pl.

artykuły powiązane

Polsko-Niemieckie Forum Compliance 2017

Konferencja | 28.09.2017 Zapraszamy na 8. Polsko-Niemieckie Forum Compliance. Moderatorem panelu dot. branży regulowanej w kontekście ustawowej ochrony sygnalistów będzie Anna Hlebicka-Józefowicz.

cały tekst

Polsko-Niemieckie Forum Prawa i Gospodarki 2016

Konferencja | 06.12.2016 6 grudnia nasi eksperci wezmą udział w Polsko-Niemieckim Forum Prawa i Gospodarki, które odbywa się pod hasłem "Odpowiedzialny biznes i compliance w Polsce, w Niemczech i na świecie".

cały tekst

Polsko-Niemieckie Forum Prawa i Gospodarki 2015

Konferencja | 05.11.2015 5 listopada odbędzie się Polsko-Niemieckie Forum Prawa i Gospodarki. W panelu "Aktualne wyzwania dla Compliance Management Systeme" wygłoszą Joanna Schubel i Monika Malinowska-Hyla.

cały tekst

Aktualne trendy w kształtowaniu systemów zarządzania zgodnością

Konferencja | 17.03.2015 17-18 marca odbędą się warsztaty "Aktualne trendy w kształtowaniu systemów zarządzania zgodnością ze szczególnym uwzględnieniem ISO 19600 oraz ryzyka korupcji".

cały tekst

Polsko-Niemieckie Forum Prawa i Gospodarki 2014

Konferencja | 05.11.2014 5 listopada odbędzie się Polsko-Niemieckie Forum Prawa i Gospodarki, w tym roku pod hasłem "Polska i Niemcy - zjednoczone w compliance". W tym roku wystąpią Julita Zimoch-Tuchołka oraz Joanna Schubel.

cały tekst

Europejski Dzień Prawa Handlowego i Prawa Spółek

Konferencja | 06.07.2012 6-7 lipca odbędzie się 2. Europejski Dzień Prawa Handlowego i Prawa Spółek. W ramach tego wydarzenia odbędą się konferencje "Arbeitsgemeinschaft Handels- und Gesellschaftsrecht" oraz "Arbeitsgemeinschaft Internationaler Rechtsverkehr".

cały tekst