Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

DZP doradcą ENGIE przy zakupie projektów farm PV o mocy 102,5 MW

23.01.2023

Kancelaria DZP doradzała spółce ENGIE Zielona Energia, należącej do francuskiego koncernu energetycznego ENGIE, przy zakupie spółek realizujących projekty fotowoltaiczne o mocy 102,5 MW. Pierwsza transza transakcji obejmowała nabycie spółek z projektami o mocy 32,8 MW, a kolejne zaplanowane są na pierwsze półrocze 2023 roku.

ENGIE Zielona Energia sp. z o. o. podpisała 22 grudnia 2022 roku przedwstępną warunkową umowę na zakup 100% udziałów w spółkach realizujących projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 102,5 MW. Sprzedającym jest notowana na rynku NewConnect spółka Columbus Energy S.A., a wartość transakcji opiewa na ponad 97 mln euro.

Nasz klient wspierany był przez zespół kierowany przez Rafała Hajduka, Partnera z Praktyki Infrastruktury i Energetyki, w skład którego wchodzili m.in. Paweł Karasiński, Senior Associate, Małgorzata Wężyk, Senior Associate, Natalia Plaskiewicz, Associate, Michał Pytkowski, Associate, oraz Karina Krzoska, Associate, jak również Magdalena Skowrońska, Partner i Tomasz Kalicki, Senior Associate z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych.

Bądź na bieżąco z DZP