Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Zespół prawników z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć oraz Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych doradzał Grupie Würth przy przejęciu spółki TIM. Wsparcie DZP obejmowało kompleksowe doradztwo transakcyjne, w tym przeprowadzenie prawnego badania due diligence oraz negocjowanie wszystkich dokumentów transakcyjnych, jak również przygotowanie wezwania do zakupu akcji spółki TIM, największego dystrybutora artykułów elektrotechnicznych w Polsce.

Nasz klient to światowy lider w rozwoju, produkcji i sprzedaży materiałów mocujących i montażowych. W swoim portfolio posiada także jednostkę zajmującą się hurtową sprzedażą artykułów elektrycznych. Dzięki przejęciu TIM i połączeniu sił na rynku dystrybutorów elektrotechnicznych Grupa Würth zapewni sobie większą ekspozycję i know-how w obszarze e-commerce.

Główni akcjonariusze przejmowanej spółki zobowiązali się już do sprzedaży swoich akcji w odpowiedzi na wezwanie po uzgodnionej cenie. Po dokonaniu przejęcia akcji TIM spółka stanie się integralną częścią jednostki biznesowej Electrical Wholesale Grupy Würth i będzie nadal działała samodzielnie pod obecnym zespołem zarządzającym.

Klientowi doradzał zespół kierowany przez Marka Świątkowskiego i Filipa Krężla (pełniącego zarazem rolę kluczowego prawnika koordynującego prace na rzecz Grupy Wurth), a w jego skład wchodzili: Piotr Jackowski, Margarita Kobojek, Maciej Zajda, Maciej Goszczyk, Joanna Fasula, Radosław Poprawski, Michał Klimowicz, Aleksandra Oślizło i Adam Rzepecki.  

Bądź na bieżąco z DZP