Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Doradzaliśmy ID Logistics, notowanej na paryskiej giełdzie francuskiej grupie działającej w sektorze logistycznym, w przejęciu 100% udziałów polskiej spółki Spedimex, jednego z wiodących operatorów logistycznych specjalizującego się w sektorach mody i e-commerce.

W wyniku przejęcia Spedimex, nasz klient wzmocnił swoją pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku logistycznym w Europie, stając się jednocześnie jego liderem w Polsce. ID Logistics uzyskało dostęp do 15 nowych lokalizacji w Polsce, w których wcześniej operował Spedimex, rozszerzając swoje zasoby na rynku polskim do 35 lokalizacji, 7000 pracowników oraz szerokiego portfolio klientów.

Grupa ID Logistics jest międzynarodowym operatorem logistyki kontraktowej zarządzającym portfolio 365 lokalizacji w 17 krajach w Europie, Ameryce, Azji i Afryce. Rozwija zaawansowane technologicznie rozwiązania dla klientów z sektorów handlu detalicznego, e-commerce oraz FMCG. Spedimex operował na polskim rynku przez 30 lat oferując klientom złożone usługi logistyczne w Polsce oraz 15 krajach europejskich. Połączone biznesy funkcjonują pod nazwą ID Logistics od początku czerwca.

Nasze wsparcie obejmowało przeprowadzenie badania prawnego due diligence oraz doradztwo w kwestiach związanych z przygotowaniem dokumentacji transakcyjnej w ramach międzynarodowego konsorcjum kancelarii. Klientowi doradzali prawnicy z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć: Partnerzy Marek Świątkowski i Paweł Pioruński oraz Filip Krężel, Senior Associate, a także Joanna Wierzejska, Partner Współzarządzająca Praktyką Podatkową.

Bądź na bieżąco z DZP