Co słychać w DZP?

Nasze aktualne projekty.

Zakończenie konsolidacji Remak-Rozruch (obecnie SBB ENERGY)

03.11.2014

3 listopada zakończył się proces konsolidacyjny w grupie Remak-Rozruch SA. W wyniku przejęcia spółki Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Remontowe Energetyki i Przemysłu Remak-Rozruch SA przez spółkę SBB Investments SA, będącą jedynym akcjonariuszem Remak-Rozruch, spółka SBB Investments przejęła całość majątku oraz praw i obowiązków Remak-Rozruch, zmieniając jednocześnie brzmienie firmy na „SBB ENERGY SA”. Nad sprawnym przebiegiem procesu konsolidacji, obejmującego kolejno transakcję nabycia przez SBB Investments sp. z o.o. wszystkich akcji Remak-Rozruch SA od poprzednich akcjonariuszy, przekształcenie SBB Investments sp. z o.o. w spółkę akcyjną i wreszcie połączenie jej z Remak-Rozruch SA czuwali eksperci z kancelarii DZP, którzy świadczyli kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe związane z całym procesem.

Aktualnie SBB ENERGY prowadzi szereg istotnych projektów modernizacyjnych, w tym w szczególności dla Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, Elektrowni Opole oraz Elektrowni Turów.

Z ramienia kancelarii DZP obsługą projektu konsolidacyjnego kierowali Robert Niczyporuk i Przemysław Furmaga z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć. Ponadto, przy projekcie doradzali także Krzysztof Zakrzewski, Adam Pawlisz, Maciej Wasilewski oraz Andrzej Dunikowski z Praktyki Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć, Jarosław Konecko z Praktyki IP/TMT oraz Joanna Wierzejska i Grzegorz Sprawka z Praktyki Podatkowej.

 

Bądź na bieżąco z DZP