Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Webinarium: Oświadczenie o cenach transferowych: nowe ryzyka karnoskarbowe

17.09.2020

Autorzy:

Tomasz Leszczewski
Salwador Milczanowski

Praktyka:

Life Sciences
Podatki

Specjalizacje:

Prawo podatkowe
Compliance

17 września 2020 r. o godzinie 10:00 zapraszamy na webinarium pt. "Oświadczenie o cenach transferowych: nowe ryzyka karnoskarbowe", organizowane wspólnie z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną “INVEST-PARK”. Spotkanie online poprowadzą eksperci DZP: Salwador Milczanowski, Counsel w zespole compliance, oraz Tomasz Leszczewski, Senior Tax Manager z Praktyki Podatkowej.

Zgodnie ze zmianą wprowadzoną tzw. Tarczą antykryzysową 4.0., do 31.12.2020 r. podatnicy są zobowiązani złożyć organom skarbowym oświadczenie potwierdzające sporządzenie lokalnej dokumentacji cen transferowych oraz rynkowy charakter stosowanych cen.

Oświadczenie jest podpisywane osobiście przez członków zarządu, co powoduje ekspozycję na nowe ryzyka osobiste (przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny do 24.960.000 zł), w przypadku kwestionowania przez organy ustaleń spółki.

Niezależnie od wypełniania przez spółki obowiązków w zakresie dokumentacji cen transferowych i analiz porównawczych, konieczne staje się zatem wdrożenie dodatkowych narzędzi zabezpieczających.

Podczas webinarium w praktyczny sposób omówimy istotę i treść nowego oświadczenia, ryzyka, jakie się z nim wiążą i podejście do skutecznej prewencji.

Agenda webinarium:

  • Zasady ponoszenia odpowiedzialności karnoskarbowej: rola należytej staranności w minimalizacji ryzyka
  • Oświadczenia o cenach transferowych: treść i nowe wyzwania
  • Sankcje związane z oświadczeniem: kto i na co jest narażony?
  • Zarządzanie ryzykiem: jakie kroki podjąć, by skutecznie zmniejszyć zagrożenie?

Rejestracja jest możliwa pod linkiem.

Bądź na bieżąco z DZP