Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Cykl webinariów DZP. Odstąpienie od umowy o roboty budowlane: Odstąpienie na podstawie przepisów upadłościowych i restrukturyzacyjnych

16.10.2020

Autorzy:
Tomasz Darowski
Michał Cecerko

16 października o godzinie 10.00 zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu „Odstąpienie od umowy o roboty budowlane”. Webinarium dotyczące odstąpienia na podstawie przepisów upadłościowych i restrukturyzacyjnych poprowadzą eksperci DZP: Michał Cecerko oraz Tomasz Darowski.

W trakcie trzeciego spotkania z cyklu obejmującego problematykę odstąpienia od umowy o roboty budowlane omówimy tematykę odstąpienia w postępowaniach upadłościowych i sanacyjnych. Chcielibyśmy przyjąć perspektywę zamawiających i wykonawców oraz wspólnie z Państwem zastanowić się, czego spodziewać się w razie upadłości (sanacji) wykonawcy, lub podwykonawcy robót, albo jednego z konsorcjantów na kontrakcie budowlanym.

W ramach spotkania omówimy następujące zagadnienia:

 • kiedy spodziewać się odstąpienia od umowy w upadłości, a kiedy w sanacji?
 • czy warto skarżyć zgodę sędziego-komisarza na odstąpienie?
 • czy syndyk/zarządca może odstąpić od kaucji gwarancyjnych i gwarancji jakości?
 • jak przebiega rozliczenie odstąpienia? czy strona wypłacalna musi zwracać syndykowi/zarządcy świadczenie otrzymane od niewypłacalnego dłużnika?
 • kiedy można wstrzymać się z realizacją kontraktu z niewypłacalnym dłużnikiem?

Webinarium będzie miało formę dyskusji.

Data: 16 października 2020 r., godz. 10.00 – 11.30 CET
Rejestracja
: do 15 października pod linkiem: https://zoom.us/webinar/register/WN_fCAuWaQyRdibaqr_d27CGg

Zachęcamy do zadawania pytań przed jego rozpoczęciem. Pozwoli to nam dopasować tematykę dyskusji do Państwa oczekiwań. Prosimy o przesłanie pytań na adres: agnieszka.pakula@dzp.pl 
W trakcie webinarium będzie również możliwość zadawania pytań za pomocą czatu.

Webinarium odbędzie się w aplikacji do wideokonferencji „Zoom”, kompatybilnej z większością popularnych przeglądarek internetowych. 
Udział w webinarium jest bezpłatny i możliwy po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 

O cyklu: „Odstąpienie od umowy o roboty budowlane”

Serdecznie zapraszamy Państwa na cykl spotkań dedykowany problematyce odstąpienia od umowy o roboty budowlane. Zagadnienie to budzi wiele wątpliwości w praktyce inwestycyjnej, a w konsekwencji – jest przedmiotem, niejednokrotnie sprzecznych, wypowiedzi judykatury i doktryny.

Webinaria będą stanowiły platformę do dyskusji pomiędzy uczestnikami webinariów przy omawianiu konkretnych zagadnień. Cały cykl został podzielony na 3 części tematyczne, uwzględniające tradycyjny podział na źródła (podstawy prawne) odstąpienia. Każde ze spotkań zostanie zapoczątkowane zwięzłym i rzeczowym wprowadzeniem ze strony prawników DZP, a następnie zaprosimy Państwa do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Spotkania będą poświęcone następującym zagadnieniom:  

 1. 10 września: Ustawowe prawo odstąpienia
  Prowadzący: Beata Cieszyńska, Tomasz Michalczyk, w dyskusji weźmie udział również Maciej Orkusz
 2. 25 września: Umowne prawo odstąpienia
  Prowadzący: Tomasz Darowski, Kamil Pociecha
 3. 16 października: Odstąpienie na podstawie przepisów upadłościowych i restrukturyzacyjnych REJESTRACJA
  Prowadzący: Michał Cecerko, Tomasz Darowski

Bądź na bieżąco z DZP