Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

Inwestowanie w startupy z perspektywy prawnej – cz. II

15.07.2024

Autorzy:

Maciej Zajda
Katarzyna Wójcik

Praktyka:

Rynki Kapitałowe i Instytucje Finansowe

Specjalizacje:

Prawo spółek
Fuzje, przejęcia i restrukturyzacje
Rynki kapitałowe

Przed przystąpieniem do inwestycji w startup, aby zminimalizować ryzyko, kluczowe jest staranne przygotowanie się do tego procesu. Poza rozumieniem specyfiki danej branży i przygotowaniem odpowiedniej strategii inwestycyjnej istotne jest skonstruowanie odpowiedniej umowy inwestycyjnej, która zabezpiecza interesy anioła biznesu, uwzględniając właściwe klauzule ochronne oraz mechanizmy wyjścia. Dobrze sformułowane porozumienie stanowi fundament bezpiecznej i efektywnej współpracy inwestycyjnej.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie edukacyjne na temat prawnych aspektów inwestycji w startupy w ramach cyklu webinarów współorganizowanych przez kancelarię DZP oraz COBIN Angels, klub inwestorów prywatnych zaangażowanych w innowacyjne projekty na wczesnych etapach rozwoju.

Eksperci DZP z Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji FinansowychMaciej Zajda, Partner i lider projektu DZP Future wspierającego rozwój środowiska startupów i sektora innowacji, oraz Katarzyna Wójcik, Associate, podzielą się swoim doświadczeniem na temat przebiegu procesu inwestycyjnego, a także omówią kluczowe definicje oraz konstrukcje prawne umów związanych z inwestycjami w startupy.

Webinar odbędzie się 15 lipca o godz. 17:30.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i możliwy po uprzedniej rejestracji za pośrednictwem strony: https://cobinangels.typeform.com/to/lkWlCTKd?typeform

Bądź na bieżąco z DZP