Kiedy i gdzie mogę poznać mojego doradcę?

Uczestniczymy w wielu konferencjach. Spotkajmy się tam.

 • Warsztaty "Skuteczne przeprowadzanie inwestycji w linie wysokiego napięcia"

  12.12.2013 W dniach 12-13 grudnia w Hotelu Marriott w Warszawie odbędą sie warsztaty "Skuteczne przeprowadzanie inwestycji w linie wysokiego napięcia". Pierwszego dnia prezentację pt. "Spełnianie wymagań dotyczących ochrony przed polami elektromagnetycznymi" poprowadzi Daniel Chojnacki, Counsel, ekspert w zakresie ochrony środowiska w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Konferencja "Pharmaceutical Law Summit"

  10.12.2013 W dniach 10-11 grudnia w Hotelu Courtyard by Marriott odbędzie się konferencja "Pharmaceutical Law Summit. Razem o prawie by lepiej wspomagać biznes farmaceutyczny".

  cały tekst

 • Warsztaty "Umowy FIDIC - praktyka i kwestie sporne"

  09.12.2013 W dniach 9-10 grudnia w Warszawie odbędzie się 2. edycja warsztatów "Umowy FIDIC - praktyka i kwestie sporne". Drugiego dnia spotkania prezentację pt. "Wypowiedzenie/odstąpienie od kontraktu w świetle warunków kontraktowych FIDIC oraz przepisów prawa polskiego" poprowadzą Tomasz Darowski, Partner i Jerzy Sawicki, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Konferencja "Ekspansja zagraniczna polskich firm 2014. Kierunki inwestycji i strategiczne rynki eksportowe"

  05.12.2013 5 grudnia Ministerstwo Gospodarki, ośrodek analityczny THINKTANK oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają na konferencję "Ekspansja zagraniczna polskich firm 2014. Kierunki inwestycji i strategiczne rynki eksportowe".

  cały tekst

 • Konferencja "Technologie w medycynie"

  28.11.2013 28 listopada w Radisson Blu Sobieski Hotel w Warszawie odbędzie się konferencja z cyklu Nowoczesna Placówka Medyczna pt. "Technologie w medycynie". Prezentację "Telemedycyna  jako nowy sposób udzielania świadczeń zdrowotnych – szanse i zagrożenia – analiza prawna" poprowadzi Piotr Najbuk, prawnik w Praktyce Life Sciences kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Konferencja "Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne 2013"

  26.11.2013 26 listopada w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa połączona z debatą ekspercką pt. "Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne 2013". W gronie prelegentów zaproszonych do komentowania jest dr hab. Marcin Matczak.

  cały tekst

 • Konferencja "Pharmacovigilance. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości prawnej?"

  20.11.2013 Sukces czerwcowej konferencji "Pharmacovigilance i planowane zmiany w prawie farmaceutycznym" skłonił nas do przygotowania kolejnego wydarzenia dotyczącego bezpieczeństwa w przemyśle farmaceutycznym. 20 listopada zapraszamy na konferencję "Pharmacovigilance. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości prawnej?".

  cały tekst

 • Warsztaty "Gotujemy! Czyli prawo autorskie od kuchni"

  18.11.2013 18 listopada w MiTo art café books w Warszawie odbędą się warsztaty "Gotujemy! Czyli prawo autorskie od kuchni". Jedną z prezentacji - "Prawo autorskie od kuchni", w czasie spotkania poprowadzi Janina Ligner-Żeromska, Partner w Praktyce IP&TMT w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • VI Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2013

  13.11.2013 W dniach 13-14 listopada odbedzie się 4. edycja Europejskiego Forum Gospodarczego Łódzkie 2013 "W centrum Polski, w centrum Europy". Nasza kancelaria jest Partnerem Merytorycznym tego wydarzenia, a w salonach branżowych wezmą udział: Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki - "Najnowsze zmiany w Prawie energetycznym i oczekiwane kierunki dalszych zmian dla sektora elektroenergetycznego" oraz Michał Czarnuch, Senior Associate w Praktyce Life Sciences - "Nowelizacja Ustawy refundacyjnej".

  cały tekst

 • Warsztaty "Prawo konsumenckie w telekomunikacji - najnowsze zmiany i istniejące problemy"

  13.11.2013 W dniach 13-14 listopada w Hotelu Hyatt w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Prawo konsumenckie w telekomunikacji - najnowsze zmiany i istniejące problemy". Pierwszego dnia prezentację pt. "Zmiany wprowadzane przez najnowszą Dyrektywę Konsumencką w procesie sprzedaży usług telekomunikacyjnych" wygłosi dr Marlena Wach, Senior Associate w Praktyce IP&TMT kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Seminarium "Jak skutecznie argumentować w sporach o reklamę w branży regulowanej – case studies"

  24.10.2013 24 października w hotelu Intercontinental w Warszawie odbędzie się seminarium pt. "Jak skutecznie argumentować w sporach o reklamę w branży regulowanej". Nasza kancelaria jest, wraz z wydawnictwem C.H. Beck oraz redakcją Monitora Prawniczego, organizatorem tego wydarzenia. W czasie spotkania prelekcje poprowadzą eksperci z Praktyki Life Sciences - dr hab. Marcin Matczak, Michał Czarnuch, dr Anna Partyka-Opiela i Tomasz Kubicki.

  cały tekst

 • Konferencja "IT Security Trends"

  24.10.2013 28 listopada w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "IT Security Trends". W czasie spotkania Jakub Kubalski, Associate w Praktyce IP&TMT, przedstawi temat "BYOD (Bring Your Own Device) – wybrane zagadnienia prawne".

  cały tekst

 • IX Forum Rynku Zdrowia

  22.10.2013 W dniach 22-23 października w hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się 9. edycja Forum Rynku Zdrowia. Drugiego dnia konferencji, w sesji tematycznej "Polityka lekowa" weźmie udział dr hab. Marcin Matczak, Szef Praktyki Life Sciences w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Kongres Infrastruktury Polskiej

  17.10.2013 17 października w Hotelu Radisson Blu w Warszawie odbędzie się Kongres Infrastruktury Polskiej pt. "Infrastruktura dla wzrostu gospodarki". W spotkaniu wezmą udział eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP - Marcin Karkowiak - moderator Infrastrukturalnego Panelu Inwestycyjnego oraz Tomasz Darowski - udział w debacie "Jak usprawnić relacje między uczestnikami procesów inwestycji w infrastrukturze?".

  cały tekst

 • 5. Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego

  08.10.2013 W dniach 8-10 października w Sopocie odbędzie się 5. edycja Kongresu Świata Przemysłu Farmaceutycznego. W spotkaniu wezmą udział Michał Czarnuch i Mateusz Mądry, eksperci z Praktyki Life Sciences w naszej kancelarii, którzy przedstawią tematy: "Założenia do projektu zmian ustawy refundacyjne" i "Nowe regulacje w zakresie zapobiegania wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do łańcucha dystrybucji oraz nadzoru nad bezpieczeństwem".

  cały tekst

 • 4. Kongres Świata Przemysłu Kosmetycznego

  08.10.2013 W dniach 8-10 października w Sopocie odbędzie się 4. edycja Kongresu Świata Przemysłu Kosmetycznego. W spotkaniu wezmą udział eksperci z kancelarii DZP - Michał Tracz oraz Maciej Żelewski, którzy przedstawią temat "Zarządzanie ryzykami prawnymi w sytuacji niezgodności produktu z nowym rozporządzeniem dotyczącym kosmetyków".

  cały tekst

 • Międzynarodowy Kongres Ochrony Środowiska ENVICON - 2013

  07.10.2013 W dniach 7-8 października w Poznaniu odbędzie się XVII edycja Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON. W czasie spotkania Krzysztof Fliszkiewicz i Anna Glapa, eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki kancelarii DZP, wystapią z prelekcjami "Projekty PPP w sektorze gospodarki odpadami – na przykładzie budowy instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych w PPP w modelu opłaty za dostępność – studium przypadku, doświadczenia na przyszłość – perspektywa prawna" oraz "Pozacenowe kryteria oceny ofert  - przykłady rozwiązań w sektorze ochrony środowiska".

  cały tekst

 • Konferencja "Rynek finansowy w Polsce – kapitał dla gospodarki"

  07.10.2013 7 października w hotelu Sheraton w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Rynek finansowy w Polsce – kapitał dla gospodarki". W sesji "Fuzje i przejęcia. Czy i tym razem kryzys gospodarczy prowokuje ożywienie na tym rynku?" weźmie udział Andrzej Foltyn, Szef Praktyki Rynków Kapitałowych i Instytucji Finansowych w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Konferencja "Ubezpieczenia - Nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży - technologia i prawo"

  26.09.2013 26 września odbędzie się konferencja pt. "Ubezpieczenia - Nowoczesne kanały komunikacji i ich efektywność w sprzedaży - technologia i prawo". Prezentację pt. "Nowoczesne kanały dystrybucji ubezpieczeń, a ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym" poprowadzi ekspert w dziedzinie ubezpieczeń - Monika Malinowska-Hyla, Senior Associate.

  cały tekst

 • Seminarium "Bezprawne treści w internecie - analiza orzecznictwa polskich organów i sądów oraz TSUE"

  19.09.2013 19 września w Warszawie odbędzie się seminarium "Bezprawne treści w internecie - analiza orzecznictwa polskich organów i sądów oraz TSUE". W spotkaniu weźmie udział dr Marlena Wach, ekspert w Praktyce IT&TMT, która zaprezentuje temat "Naruszenia dóbr osobistych w Internecie".

  cały tekst

 • Konferencja "Nowoczesna działalność socjalna pracodawcy, czyli fundusz i nie tylko"

  18.09.2013 W dniach 18 i 19 września w siedzibie naszej kancelarii przy Rondzie ONZ 1 w Warszawie odbędą się dwie edycje konferencji pt. "Nowoczesna działalność socjalna pracodawcy, czyli fundusz i nie tylko". Współorganizatorami wydarzenia są kancelaria DZP oraz firma Mercer (Polska) Sp. z o.o.

  cały tekst

 • Konferencja "Jak ograniczyć ryzyko roszczeń pacjentów"

  18.09.2013 18 września w Hotel Villa Holiday Park w Warszawie odbędzie sie konferencja pt. "Jak ograniczyć ryzyko roszczeń pacjentów". W spotkaniu wezmą udział specjaliści z Praktyki Life Sciences - dr Tomasz Karaś i Piotr Najbuk, którzy przedstawią temat "Odpowiedzialność karna, cywilna za błąd medyczny; przesłanki błędu i jego rodzaje. Odpowiedzialność cywilna podmiotu leczniczego oraz personelu medycznego (pielęgniarki, położnej, lekarza)".

  cały tekst

 • Konferencja "Bezpieczeństwo firmowych sieci"

  17.09.2013 17 września w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Bezpieczeństwo firmowych sieci" poświęcona zagrożeniom, na które narażona jest firmowa sieć oraz sposobów wdrożenia pełnego systemu zabezpieczającego. W spotkaniu weźmie udział Jakub Kubalski, który omówi problem spamu w działalności marketingowej w Internecie.

  cały tekst

 • Konferencja "Workflow & Document Management Trends"

  12.09.2013 12 września w Millenium Plaza Golden Floor w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Workflow & Document Management Trends". W czasie spotkania Jakub Kubalski, Associate w Praktyce IP&TMT, przedstawi temat "Podstawy prawnej ochrony informacji i dokumentów w ramach systemów elektronicznego obiegu dokumentów".

  cały tekst

 • XXIII Forum Ekonomiczne w Krynicy

  03.09.2013 W dniach 3-5 września w Krynicy Zdrój odbędzie się XXIII Forum Ekonomiczne: Perspektywy nowego ładu. Motto tegorocznego Forum nawiązuje do przemian ekonomicznych, społecznych i politycznych, które przyniósł światowy kryzys gospodarczy. Z ramienia naszej kancelarii w wydarzeniu będą brali udział: dr hab. Marcin Matczak (moderator panelu "Regulacje prawne. Koordynowane tworzenie prawa dla ochrony zdrowia" w ramach Forum Ochrony Zdrowia, którego kancelaria DZP jest Partnerem Merytorycznym), Marcin Krakowiak (udział w panelach "Quo Vadis Reformo Śmieciowa?" i "Ocena nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi"), Magdalena Zabłocka (udział w panelach "Miasta przyszłości naszych marzeń - jak uwolnić potencjał?" i "Budowa PPP w oparciu o rozwiązanie ekoinnowacyjne") oraz dr Marek Świątkowski.

  cały tekst

 • Polski Kongres Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu 2013

  25.06.2013 25 czerwca w Warszawie odbędzie się Polski Kongres Sporów Sądowych, Mediacji i Arbitrażu 2013. Organizatorem tego wydarzenia jest Instytut Allerhanda, a nasza kancelaria jest jego Partnerem. Jednym z prelegentów w czasie Kongresu będzie Paweł Lewandowski, Partner w Praktyce Postepowań Spornych kancelarii DZP, który wystąpi w sesji pt. "KPC – czy postepowania cywilne w Polce mogą toczyć się szybciej i sprawniej?"

  cały tekst

 • Konferencja "BYOD Enterprise Mobility Summit"

  20.06.2013 20 czerwca w Hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "BYOD Enterprise Mobility Summit". W czasie spotkania wystapią eksperci z kancelarii DZP - Joanna Wierzejska z prezentacją "BYOD a wybrane zagadnienia prawa podatkowego" oraz Tadeusz Piątek "BYOD a wybrane zagadnienia prawa telekomunikacyjnego".

  cały tekst

 • Konferencja "Cloud Solutions"

  18.06.2013 18 czerwca we Wrocławskim Parku Technologicznym odbędzie sie konferencja pt. "Usługi przetwarzania w chmurze w działalności ubezpieczeniowej" poprowadzi Jakub Jan Kubalski, Associate w Praktyce IP&TMT w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Mały Trójpak Energetyczny"

  17.06.2013 25 czerwca w Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Mały Trójpak Energetyczny. Nowelizacja prawa energetycznego i jej wpływ na rynek energii, gazu i OZE". W spotkaniu wystąpi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, która wystapi z prelekcja pt. "Mały Trójpak Energetyczny. Implementacja III Pakietu Energetycznego U.E. Skutki dla rynku".

  cały tekst

 • Warsztaty "Ochrona danych osobowych w ubezpieczeniach - wybrane przykłady postępowań"

  13.06.2013 13 czerwca w Warszawie odbędą sie warsztaty pt. "Ochrona danych osobowych w ubezpieczeniach - wybrane przykłady postępowań". W czasie spotkania prezentacje pt. "Przetwarzanie danych osobowych w chmurze obliczeniowej" poprowadzi Rafał Surowiec, ekspert w zakresie ochrony danych osobowych w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Pharmacovigilance i planowane zmiany w prawie farmaceutycznym"

  11.06.2013 11 czerwca odbędzie się konferencja pt. "Pharmacovigilance i planowane zmiany w prawie farmaceutycznym". Kancelaria DZP jest organizatorem tego wydarzenia, a swój udział w gronie prelegentów potwierdzili przedstawiciele administracji publicznej na czele z Prezesem URPL - Grzegorzem Cessakiem.

  cały tekst

 • Konferencja "Refundacja - nowelizacja ustawy, aspekty praktyczne"

  06.06.2013 6 czerwca w Hotelu Intercontinental w Warszawie odbędzie się konferencja "Refundacja - nowelizacja ustawy, aspekty praktyczne. Oczekiwanie wobec nowelizacji ustawy". W czasie spotkania prezentację pt. "Ustawa refundacyjna – najważniejsze przepisy i propozycje zmian" poprowadzi Michał Czarnuch, Senior Associate w Praktyce Life Sciences.

  cały tekst

 • Śniadanie biznesowe "Jak optymalnie finansować działalność spółek?"

  04.06.2013 4 czerwca w godzinach 9.00 - 11.00 w Hotelu Scandic we Wrocławiu odbędzie się śniadanie biznesowe pt. "Jak optymalnie finansować działalność spółek? Perspektywa prawna, księgowa i podatkowa, z uwzględnieniem zmian podatkowych do tzw. niedostatecznej kapitalizacji". Organizatorem spotkania jest kancelaria Domański Zakrzewski Palinka oraz spółka TMF Poland.

  cały tekst

 • Konferencja "Gospodarka odpadami"

  03.06.2013 W dniach 3-4 czerwca w Sejmie RP i w Hotelu Mercure w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Gospodarka odpadami". Z ramienia DZP w spotkaniu udział wezmą eksperci z Praktyki Infrastruktury i Energetyki - Marcin Krakowiak ("Aspekty prawne – prawidłowa interpretacja przepisów" w bloku "Budowanie systemu") oraz Katarzyna Kuźma ("Aspekty prawne – prawidłowa interpretacja przepisów" w bloku "Selektywna zbiórka, segregacja, recykling odpadów").

  cały tekst

 • Konferencja "Cloud Computing GigaCon"

  23.05.2013 23 maja w Hotelu Courtyard w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Cloud Computing GigaCon". W czasie spotkania prezentację pt. "Jak zawrzeć właściwą umowę o świadczeniu usług w chmurze? Dobre standardy z elementami case study" wygłosi Janina Ligner-Żeromska, Partner w Praktyce IP&TMT w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • V Europejski Kongres Gospodarczy

  13.05.2013 W dniach 13-15 maja w Katowicach będzie miał miejsce V Europejski Kongres Gospodarczy. Nasza kancelaria po raz pierwszy jest Partnerem tego wydarzenia. 

  cały tekst

 • Konferencja “International Commercial Arbitration: Polish/Ukrainian Twin Conference”

  26.04.2013 26 kwietnia na Kijowskim Państwowym Uniwersytecie im. Tarasa Shevchenko odbedzie się konferencja pt. "International Commercial Arbitration: Polish/Ukrainian Twin Conference". Organizatorem wydarzenia są: Sąd Arbitrażowy Lewiatan oraz Komitet ADR Ukrainian Bar Association. Komentarz pt. "Interim measures in arbitration: court versus arbitration procedures pros & cons" do panelu "Get to know arbitration in Poland" wygłosi Paweł Lewandowski, Partner w Praktyce Postepowań Spornych w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Seminarium "Polityka zarządzania oprogramowaniem (PZO) – legalność infrastruktury IT w praktyce"

  23.04.2013 23 kwietnia w Warszawie odbędzie się XXI edycja seminarium w cyklu Informatyka Korporacyjna pt. "Polityka zarządzania oprogramowaniem (PZO) – legalność infrastruktury IT w praktyce". W spotkaniu weźmie udział Tadeusz Piątek, Counsel w Praktyce IT&TMT w naszej kancelarii, która wystąpi z prezentacją pt. "Zarządzanie oprogramowaniem w kontekście prawa autorskiego".

  cały tekst

 • Konferencja "Systemy DMS i Workflow"

  23.04.2013 23 kwietnia w hotelu Sofitel we Wrocławiu odbędzie sie konferencja pt. "Systemy DMS i Workflow". Wykład pt. "Prawa autorskie i tajemnica przedsiębiorstwa - legalne korzystanie z dokumentów w ramach systemów elektronicznego obiegu dokumentów" poprowadzi Jakub Jan Kubalski, Associate w Praktyce IP&TMT w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Warsztaty "Ochrona konsumenta w ubezpieczeniach"

  23.04.2013 W dniach 23-24 kwietnia w hotelu Marriott w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Ochrona konsumenta w ubezpieczeniach - wytyczne dyrektywy IMD II, MIFID II i rozporządzenia PRIPs". Pierwszego dnia prezentację pt. "Wytyczne dyrektywy MIFID II w zakresie ochrony konsumentów" wygłosi Monika Malinowska-Hyla, Senior Associate, ekspert w zakresie prawa ubezpieczeniowego w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • II Forum "Rozwój – prawdziwa istota przedsiębiorczości"

  18.04.2013 Pod patronatem kancelarii Domański Zakrzewski Palinka, 18 kwietnia (czwartek) w hotelu Sheraton w Warszawie, odbędzie się kolejne Forum Przedsiębiorców, zorganizowane z inicjatywy Grant Thornton.

  cały tekst

 • Warsztaty "Odpowiedzialność zarządu. Jak minimalizować ryzyko?"

  08.04.2013 W dniach 8-9 kwietnia w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Odpowiedzialność zarządu. Jak minimalizować ryzyko?". Pierwszego dnia szkolenia prezentację pt. "Odpowiedzialność karna członków zarządu" wygłosi dr Hanna Gajewska-Kraczkowska, Counsel w kancelarii DZP.

  cały tekst

 • Warsztaty "Ryzyka związane z decyzją środowiskową w procesie inwestycyjnym"

  03.04.2013 Nasza kancelaria wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców (SIDiR) serdecznie zapraszają na warsztaty pt. "Ryzyka związane z decyzją środowiskową w procesie inwestycyjnym – najnowsze orzecznictwo i doświadczenia praktyczne", które odbędzie się 16 kwietnia, o godz. 16.00, w budynku Krajowej Izby Gospodarczej na ul. Trębackiej 4 w Warszawie.

  cały tekst

 • Konferencja "Ustawa węglowodorowa. Rozpoznawanie ora wydobywanie gazu i ropy w Polsce"

  03.04.2013 22 kwietnia w Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się konferencja "Ustawa węglowodorowa. Rozpoznawanie ora wydobywanie gazu i ropy w Polsce. Zmiany w Prawie Geologicznym i Górniczym oraz nowe zasady opodatkowania wydobycia węglowodorów". W konferencji wezmą udział eksperci z naszej kancelarii Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki oraz Daniel Chojnacki, Counsel, specjalista w zakresia prawa ochrony środowiska.

  cały tekst

 • XIII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów

  27.03.2013 W dniach 27-28 marca w hotelu Radisson Blu w Warszawie odbędzie się XIII Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów. Nasza kancelaria po raz kolejny jest Patronem Merytorycznym tego wydarzenia, a Tadeusz Piątek, ekspert z Praktyki IP&TMT w naszej kancelarii, pierwszego dnia weźmie udział w panelu pt. "LTE - decydujące starcie?".

  cały tekst

 • Seminarium "Pełnomocnik przyszłości - przyszłość adwokata i radcy prawnego"

  26.03.2013 26 marca w hotelu Intercontinental w Warszawie odbędzie się seminarium pt. "Pełnomocnik przyszłości - przyszłość adwokata i radcy prawnego". Nasza kancelaria jest, wraz z wydawnictwem C.H. Beck oraz redakcją Monitora Prawniczego, organizatorem tego wydarzenia. DZP w panelach dyskusyjnych reprezentować będą eksperci z Praktyki Postępowań Spornych - Józef Palinka i Paweł Lewandowski.

  cały tekst

 • Śniadanie "Hiszpański rynek pracy jako kierunek dla polskich przedsiębiorców i pracowników: aspekty prawne i podatkowe"

  22.03.2013 22 marca w siedzibie naszej kancelarii przy Rondzie ONZ 1 w Warszawie odbędzie się śniadanie pt. "Hiszpański rynek pracy jako kierunek dla polskich przedsiębiorców i pracowników: aspekty prawne i podatkowe". Nasza kancelaria, wraz z Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą i kancelarią Monero Meyer Marinel-lo Abogados, jest organizatorem tego wydarzenia.

  cały tekst

 • Warsztaty "Prawo konsumenckie w świetle najnowszych zmian i istniejących problemów"

  22.03.2013 W dniach 27-28 maja w hotelu Hyatt Regency Warsaw odbędą się warsztaty pt. "Prawo konsumenckie w świetle najnowszych zmian i istniejących problemów". Pierwszego dnia, prezentacje pt. "Dyrektywy w sprawie praw konsumenta – założenia oraz cele dyrektywy. Konsolidacja obecnie obowiązujących przepisów – zakres przedmiotowy w ramach harmonizacji zupełnej" wygłosi dr Marlena Wach, Senior Associate w Praktyce IP&TMT.

  cały tekst

 • Forum RECY-PLAST 2013

  21.03.2013 W dniach 21-22 marca odbędzie się Forum RECY-PLAST 2013 - Warsztaty Branży Recyklingu Tworzyw Sztucznych. W czasie spotkania wystąpi Daniel Chojnacki, Counsel w naszej kancelarii, specjalista w zakresie prawa ochrony środowiska, który przedstawi temat "Otoczenie prawne dla branży recyklingu – szanse i bariery".

  cały tekst

 • Śniadanie podatkowe

  21.03.2013 21 marca w siedzibie naszej kancelarii przy Rondzie ONZ 1 w Warszawie odbędzie się pierwsze w tym roku śniadanie podatkowe. Tematem spotkania będą zmiany w podatkach dochodowych.

  cały tekst

 • Gaz dla Polski 2013

  20.03.2013 20 marca w Hotelu Westin w Warszawie odbędzie się konferencja "Gaz dla Polski 2013". Temat "Uwarunkowania regulacyjno-prawne wprowadzenia na polski rynek nowego gazu i rozpoczęcia działalności przez nowych dostawców gazu" w czasie spotkania przedstawi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Polski Kongres Prawa Farmaceutycznego i Ochrony Zdrowia 2013

  14.03.2013 14 marca w hotelu Polonia Palace w Warszawie Fundacja Instytut Allerhanda organizuje Polski Kongres Prawa Farmaceutycznego i Ochrony Zdrowia 2013. Nasza kancelaria jest Partonem Merytorycznym tego wydarzenia, a dr hab. Marcin Matczak, Szef Parktyki Prawa Farmaceutycznego w DZP wygłosi prezentację nt. reklamy leków.

  cały tekst

 • Seminarium "Od wyboru metody do skutecznego poboru opłaty w gospodarce odpadami komunalnymi – aspekty prawno-finansowe"

  06.03.2013 W dniach 6-7 marca w Warszawie odbędzie się seminarium pt. "Od wyboru metody do skutecznego poboru opłaty w gospodarce odpadami komunalnymi – aspekty prawno-finansowe". Pierwszego dnia prezentację pt. "Egzekucja opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi" poprowadzi Katarzyna Maćkowska, Tax Manager w Praktyce Podatkowej kancelarii DZP.

  cały tekst

 • II Kongres Zarządów Spółek "Strategie budowania wartości firmy 2013"

  06.03.2013 6 marca w hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się II Kongres Zarządów Spółek "Strategie budowania wartości firmy 2013". W czasie spotkania prezentację pt. "Optymalizacja podatkowa spółki i właścicieli. Co się zmieni od 2014? Co warto przeprowadzić w roku 2013?" wygłosi Joanna Wierzejska, Doradca Podatkowy i Szef Praktyki Podatkowej w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Warsztaty "Prawo ochrony konkurencji i konsumentów. Najnowsze zmiany i istniejące problemy"

  05.03.2013 W dniach 5-6 marca w hotelu Marriott w Warszawie odbędą się warsztaty pt. "Prawo ochrony konkurencji i konsumentów. Najnowsze zmiany i istniejące problemy". W czasie spotkania temat "Nowelizacja ustawy prawo ochrony konkurencji i konsumentów" przedstawi dr Marlena Wach.

  cały tekst

 • Warsztaty "Odpowiedzialność Członków Zarządu i Rady Nadzorczej w spółkach kapitałowych"

  28.02.2013 28 lutego odbędą się warsztaty pt. "Odpowiedzialność Członków Zarządu i Rady Nadzorczej w spółkach kapitałowych". Nasza kancelaria jest Partnerem Merytorycznym spotkania, a swoje prezentacje w czasie szkolenia przedstawią: Robert Niczyporuk oraz dr Hanna Gajewska-Kraczkowska.

  cały tekst

 • XIII Ogólnopolski Kongres Energetyczno-Ciepłowniczy POWERPOL

  27.02.2013 W dniach 27-28 lutego w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym odbędzie się XIII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, którego tematem przewodnim będzie "Rok 2013: Perspektywy rozwoju polskiej energetyki". Kongres organizuje Europejskie Centrum Biznesu, a kancelaria DZP jest jego Partnerem Prawnym. 

  cały tekst

 • Konferencja "Business Security"

  26.02.2013 26 lutego w hotelu Sofitel we Wrocławiu odbędzie sie konferencja pt. "Business Security". Wykład inaugurujący pt. "Podstawy prawne ochrony informacji. Umowa czy ustawa?" poprowadzi Jakub Jan Kubalski, Associate w Praktyce IP&TMT w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • V Konferencja "Termiczne Przekształcanie Odpadów Komunalnych – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie"

  21.02.2013 W dniach 21-22 lutego w Poznaniu w Centrum Kongresowym Hotelu IOR odbędzie się V Konferencja "Termiczne Przekształcanie Odpadów Komunalnych – technologie, realizacja inwestycji, finansowanie". Kancelaria DZP jest Partnerem Merytorycznym tego wydarzenia, a Magdalena Zabłocka, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki będzie opowiadała o realizacji projektów ITPOK w formule PPP na podstawie doświadczeń z Poznania.

  cały tekst

 • Śniadanie z prawem pracy

  19.02.2013 12 marca w siedzibie naszej kancelarii przy Rondzie ONZ 1 w Warszawie odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie z serii "Śniadanie z prawem pracy". Tematem spotkania będzie planowane uelastycznienie przepisów o czasie pracy.

  cały tekst

 • Konferencja "Zmiany w energetyce 2013"

  30.01.2013 30 stycznia w Hotelu Polonia Palace w Warszawie odbędzie się konferencja "Zmiany w energetyce 2013". Temat "Ramy formalno-prawne rozwoju fotowoltaiki w Polsce" w czasie spotkania przedstawi Katarzyna Radzewicz, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Forum "Procedury i praktyka w badaniach klinicznych i eksperymentach leczniczych"

  23.01.2013 W dniach 23-24 stycznia odbędzie się III Forum Teleinformatyki Medycznej "Procedury i praktyka w badaniach klinicznych i eksperymentach leczniczych". Drugiego dnia spotkania prezentację pt. "Założenia prawne do projektu nowego rozporządzanie unijnego w zakresie badań klinicznych produktów leczniczych" przedstawi Patryk Turzański, Radca Prawny, ekspert w Praktyce Life Sciences w naszej kancelarii.

  cały tekst

 • Konferencja "Nowa ustawa o odpadach - kluczowe zmiany, nowe obowiązki i sankcje"

  23.01.2013 23 stycznia odbędzie się konferencja pt. "Nowa ustawa o odpadach - kluczowe zmiany, nowe obowiązki i sankcje". W czasie spotkania prezentację pt. "Uznanie przedmiotu lub substancji za produkt uboczny oraz utrata statusu odpadów – praktyczne konsekwencje dla podmiotów na rynku" wygłosi Daniel Chojnacki, Cousel w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, ekspert w zakresie prawa ochrony środowiska.

  cały tekst

Bądź na bieżąco z DZP