Pomagamy naszym klientom w tworzeniu spójnych systemów compliance i kontroli wewnętrznej, które ułatwiają poruszanie się po skomplikowanej rzeczywistości biznesowej. Nasze wsparcie koncentruje się na efektywnym doradztwie w zakresie zarządzania ryzykiem i jak najlepszym dopasowaniu struktury, procesów biznesowych i profilu organizacji w celu zapewnienia zgodności z regulacjami prawnymi.

Nasze doświadczenia oraz współpraca między poszczególnymi praktykami kancelarii umożliwiają świadczenie usług z zakresu compliance uwzględniających oczekiwania klienta oraz specyfikę określonej branży.

Dysponujemy unikalnymi narzędziami informatycznymi pozwalającymi na identyfikację, przeglądanie, gromadzenie i analizę danych elektronicznych, co w znacznym stopniu ogranicza ryzyka i pozwala na efektywne zarządzanie kosztami audytów, przeglądów czy dochodzeń wewnętrznych. Dodatkowo, wszystkie nasze działania w tym zakresie są nadzorowane przez prawników objętych obowiązkiem zachowania tajemnicy adwokackiej lub radcowskiej.

W ramach naszych usług:

 • identyfikujemy ryzyka związane ze zgodnością, w tym definiujemy środki zaradcze, jakie należy podjąć, aby w przyszłości wyeliminować lub ograniczyć możliwość zaistnienia określonych nieprawidłowości,
 • sporządzamy analizy i opinie dotyczące wybranych regulacji prawa polskiego, unijnego oraz międzynarodowego w zakresie zapewnienia zgodności prowadzonej działalności gospodarczej,
 • budujemy kompleksowe systemy compliance (CMS – compliance management system),
 • dokonujemy audytów i kontroli compliance, w tym badamy dokumentację finansową oraz dokumenty źródłowe pod kątem m.in. potencjalnego konfliktu interesów, sprzeniewierzenia majątku przedsiębiorstwa lub korupcji,
 • prowadzimy szkolenia i warsztaty compliance,
 • zapewniamy doradztwo o charakterze procesowym w zakresie postępowań karnych oraz sądowo-administracyjnych,
 • oferujemy kompleksową pomoc w zarządzaniu sytuacjami kryzysowymi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat doradztwa w zakresie compliance kancelarii DZP kliknij tutaj.

Prawnicy:

Michał Czarnuch Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr Hanna Gajewska-Kraczkowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krzysztof Krak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr Anna Partyka-Opiela Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr Joanna Schubel Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Obszary doradztwa w zakresie compliance:

 • Energetyka

Rafał Hajduk Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 • Infrastruktura

Katarzyna Kuźma Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • IT&TMT

dr Aleksandra Auleytner Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Sektor farmaceutyczny i FMCG

dr hab. prof. UW Marcin Matczak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Rynki kapitałowe

Andrzej Foltyn Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Ubezpieczenia

Julita Zimoch-Tuchołka Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.