Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Final 5. Konkursu Arbitrażowego Lewiatan już za 2 tygodnie

02.06.2016

16 i 17 czerwca odbędą się finały 5. edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan. Organizatorami spotkania są Sąd Arbitrażowy Lewiatan oraz Young Arbitration Practitioners in Poland (YAPP), a DZP, już po raz trzeci, jest "Kancelarią wspierającą" to wydarzenie.

Prawnicy uczestniczący w Konkursie najpierw przygotowali pisma procesowe na podstawie przedstawionego kazusu, a teraz, przed 3-osobowym składami orzekającymi (najpierw w eliminacjach, potem ćwierćfinałach, półfinałach i wreszcie w finale) złożonymi z doświadczonych praktyków, będą występować podczas symulowanych rozpraw. W składach orzekających z ramienia DZP na różnych etapach zasiądą Paweł Lewandowski, Tadeusz Piątek i Maciej Orkusz, a w samym konkursie wezmą udział młodzi prawnicy z naszej kancelarii – Beata Cieszyńska i Tatyana Koryakina.

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan należy do kategorii tzw. moot courts, popularnych w krajach anglosaskich konkursów opartych na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych, prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. KAL pozostaje największym w Polsce konkursem typu moot court, adresowanym do aplikantów adwokackich i radcowskich. V edycja KAL dotyczy sporu na tle realizacji umowy wdrożeniowej systemu informatycznego.

Szczegóły Konkursu znajdą Państwo na stronie: http://www.sadarbitrazowy.org.pl

 

Bądź na bieżąco z DZP