Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

Eksperci DZP w grupie roboczej ds. polityki PPP

18.07.2016

Z przyjemnością informujemy, że 7 lipca Magdalena Zabłocka oraz Wojciech Hartung zostali powołani na członków grupy roboczej utworzonej przez Ministerstwo Rozwoju w celu przeglądu prawa dotyczącego partnerstwa publiczno-prywatnego oraz opracowania polityki Rządu w tym zakresie.

Zablocka Magdalena 34834495 Hartung Wojciech 25608615Rządowy dokument ma dawać jasny przekaz co do oczekiwań w zakresie szerszego wykorzystania PPP w realizacji projektów infrastrukturalnych oraz zwiększenia efektywności w zakresie współpracy sektora publicznego i prywatnego. Tego typu dokumenty istnieją w wielu krajach europejskich, które od lat z powodzeniem realizują projekty PPP (m.in. w Wielkiej Brytanii). Celem prac zespołu będzie także identyfikacja barier prawnych i zaproponowanie rozwiązań umożliwiających szersze wykorzystanie PPP przez sektor publiczny.

Zespół jest organem opiniodawczo-doradczym Ministra Rozwoju. W jego skład wchodzą m.in. przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, przedsiębiorcy, a teraz także nasi eksperci.

Bądź na bieżąco z DZP