Jak pracuje mój partner prawny?

Aktualności.

DZP i Microsoft: Wsparcie dla start-upów medycznych

21.10.2016

20 października nasza kancelaria podpisała porozumienie z firmą Microsoft. Celem naszej współpracy jest zapewnienie kompleksowego wsparcia start-upom z sektora ochrony zdrowia.

Z naszych doświadczeń wynika, że cyfryzacja to jedno z największych wyzwań, przed którym stoi polski system ochrony zdrowia. Dlatego też postanowiliśmy nawiązać strategiczną współpracę z firmą Microsoft. Wierzymy, że łącząc siły z oferowanym przez Microsoft programem BizPark, jesteśmy w stanie zapewnić start-upom z branży medycznej najlepsze możliwe warunki rozwoju.

Praktyka Life Sciences jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej zespołem zajmującym się prawem ochrony zdrowia i prawem farmaceutycznym. Uczestniczyliśmy m.in. w tworzeniu przepisów dotyczących telemedycyny i outsourcingu danych medycznych. Razem z ekspertami z innych zespołów kancelarii, jesteśmy w stanie zaoferować wsparcie obejmujące wszelkie aspekty prawne zakładania i rozwijania firmy na rynku zdrowia, w tym m.in. w obszarze prawa medycznego, podatkowego, własności intelektualnej, a także doradztwo korporacyjne.

W ramach współpracy prawnicy z naszej kancelarii przygotowali dla młodych przedsiębiorców korzystających z usług Microsoft w ramach programu BizSpark specjalny pakiet startowy. Dzięki niemu każdy start-up medyczny będzie mógł:

  • odbyć indywidualny warsztat strategiczny dotyczący kwestii prawno-biznesowych z naszymi ekspertami,
  • skorzystać z pakietu bezpłatnych godzin na konsultacje prawne przez pół roku,
  • skorzystać z dodatkowych godzin doradztwa po preferencyjnych stawkach.

Warunkiem skorzystania z pakietu jest przystąpienie do programu BizPark oferowanego przez Microsoft. W ramach niego każdy start-up otrzymuje bezpłatne oprogramowanie, możliwość wykorzystania do 60 tys. USD w chmurze Azure oraz dalsze wsparcie w rozwoju biznesu.

Dzięki naszej współpracy z firmą Microsoft staje się możliwe utworzenie profesjonalnego akceleratora działającego na zasadzie one-stop-shop dla innowacyjnych przedsiębiorstw z obszaru ochrony zdrowia. Dzięki nam start-up medyczny otrzyma kompleksowe wsparcie technologiczne, prawne i biznesowe.

Dalsze informacje dotyczące pakietu startowego zostaną niebawem opublikowane na naszej stronie internetowej. Szczegółowych informacji o projekcie udziela Piotr Najbuk, Associate w Zespole Ochrony Zdrowia, piotr.najbuk@dzp.pl.

Bądź na bieżąco z DZP